۱۶ فروردین ۱۴۰۱ - ۱۱:۱۲

لینک کوتاه: https://istarnews.ir?p=8545


تحقق ۲۹ فقره رهایی از قصاص توسط دستگاه قضایی کرمان

رئیس کل دادگستری استان کرمان از تحقق ۲۹ فقره رهایی از قصاص با تلاش مسؤولان قضایی استان در سال گذشته خبر داد.

به گزارش ایستار، یدالله موحد رئیس کل دادگستری استان کرمان اظهار کرد: در کنار روحیه گذشت و صلح دوستی مردم کرمان، تلاش‌های مسؤولان قضایی استان و مساعدت‌های سران طوایف و ریش سفیدان، سال گذشته تعداد صلح و سازش و رهایی از قصاص در استان کرمان مسرت بخش بود.

وی با اشاره به تحقق ۲۹ فقره صلح و سازش در استان کرمان افزود: سال ۱۴۰۰ تلاش‌های بسیاری برای ایجاد صلح و سازش و بازگشت تعدادی از محکومان قصاص به آغوش خانواده انجام گرفت.

 رئیس کل دادگستری استان کرمان همچنین به تدوین و اجرای میثاق‌نامه عدالت و امنیت پایدار اشاره و خاطرنشان کرد: این عمل از ابتکارات دادگستری کل استان بوده و برای نخستین بار در سطح کشور در استان کرمان اجرایی شده است.

موحد ابراز کرد: تلاش‌های گسترده شورا‌های حل اختلاف استان در راستای ایجاد سازش در پرونده‌ها به نتایج بسیار خوبی ختم شده و این استان جایگاه خوبی را در سطح کشور در این زمینه به خود اختصاص داده است.

وی در ادامه به تاکیدات رئیس قوه قضاییه مبنی بر استفاده از ارفاقات قانونی و اعطای عفو به زندانیان واجد شرایط اشاره کرد و افزود: با توجه به این تاکیدات و دغدغه‌های مسؤولان قضایی استان و با بررسی‌های دقیق انجام گرفته توسط مسؤولان مربوطه در سال گذشته تعدا ۸۱۹ زندانی مورد عفو واقع شده و به آغوش خانواده بازگشته‌اند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

پنج + هجده =