منو

استاندار جدید کرمان: وجود مرقد شهید سلیمانی افتخار خدمت را مضاعف کرده است

محمد مهدی فداکار عنوان کرد: خدمت در جمهوری اسلامی افتخار است و در استان کرمان نیز این افتخار به دلیل وجود مرقد پاک سپهبد شهید سلیمانی مضاعف است.

۱۲ اردیبهشت ۱۴۰۱

به گزارش ایستار به نقل از ایرنا محمدمهدی فداکار اذعان کرد: با نیت خدمت صادقانه و بی منت تصدی استانداری کرمان را پذیرفتم.

استاندار جدید کرمان تصریح کرد:  به عنوان یکی از گزینه های تصدی پست استانداری کرمان مطرح بودم لذا وزارت کشور بنده را معرفی و دولت نیز اعتماد کرد.
وی اظهار داشت: طی چند ماهه گذشته که بحث تصدی پست استانداری مطرح بود احتمال کند شدن برخی از امور وجود داشته که در این دوره تلاش می شود امور با سرعت خوبی پیش برود.

فداکار با اشاره به اینکه برنامه های زیادی در حوزه های مختلف برای استان کرمان با هماهنگی مجموعه مدیریت این استان به منظور آغاز اقدامات جدی تر مد نظر قرار دارد گفت: در روز معارفه برنامه های حوزه های مختلف را اعلام می کنم.
وی تصریح کرد: برنامه هایی در بخش های کشاورزی جنوب کرمان بزودی اجرا می شود تا این منطقه از شرایط فعلی نجات پیدا کند.
استاندار جدید کرمان گفت: در شمال این استان نیز در بخش صنعت و معدن اقدامات خوبی انجام خواهد شد.
وی با بیان اینکه تکمیل خوشه های صنعتی در استان کرمان مد نظر قرار دارد تاکید کرد: عمده صنعت استان بر پایه معدن استوار است و امیدواریم با کمک شرکت های دانش بنیان بتوانیم خام فروشی مواد معدنی را کاهش دهیم و شرایط استفاده از ظرفیت های معدنی بیش از پیش در این استان فراهم شود.

فداکار در جلسه روز گذشته هیأت دولت، به عنوان استاندار جدید کرمان رای اعتماد گرفت و جایگزین «علی زینی‌وند» شد.

با رأی اعتماد اعضای کابینه آیت‌الله رئیسی به فداکار به عنوان استاندار جدید کرمان لیست استانداران دولت سیزدهم به‌روزرسانی‌ و کامل شد.

فداکار که پیش از این معاون توسعه مدیریت و منابع دانشگاه آزاد اسلامی بوده، دارای سوابق متعدد اجرایی و فرهنگی است که از مهمترین آنها می‌توان به معاونت اداری و مالی وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی در دولت دهم اشاره کرد.

عضویت در هیأت امنای بنیادهای فارابی و رودکی، عضویت در هیأت امنای چندین دانشگاه، معاونت طرح و توسعه دانشگاه پیام نور و ریاست هیات مدیره بنیاد بین المللی فرهنگی و هنری امام رضا (ع) از دیگر سوابق کاری فداکار است.

استاندار جدید کرمان ۵۵ ساله از رزمندگان و جانبازان دوران دفاع مقدس در لشکر ۴۱ ثارالله، اهل شهرستان رفسنجان‌ استان کرمان ودارای دکترای جامعه‌شناسی توسعه‌ است.

پیش از وی، زینی‌وند از ۲۱ آبان ۱۳۹۹ عهده‌دار مسئولیت استانداری کرمان بوده است‌.


برچسب ها:

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

3 × پنج =

مطالب مرتبط
ایتا سروش بله تلگرام اینستاگرام
درباره ما

ایستار در لغت نامه ها ایستار را معانی بسیار است.اما آنچه که ما را وا داشت تا نام ایستار را برای حضور در عرصه فعالیت سیاسی بر گزینیم توجه به دو معنا بود اول نوع نگرش و طرز فکر و دوم ثبات قدم و استوار بودن. مجموعه ایستار ماحصل اجماعِ فکری گروهی از جوانان انقلابی است که در سالهای متمادی فعالیت خود در عرصه های سیاسی و اجتماعی و اقتصادی به باوری در چهار چوب ایستار رسیده اند. ایستار برای ما ایستادگی خردمندانه برای تحقق اصول است، اصولی که منبعث از وحی و عقل است . سعی ما بر این است که در دامگه حوادث با تکیه بر دین و دانش به خردمندانه ترین مسیر ممکن قدم بگذاریم

تمامی حقوق سایت برای تارنمای خبری ایستار محفوظ می باشد.