منو

۲ تیم رباتیک رفسنجان به مسابقات جهانی اعزام شدند

نماینده شرکت ایریک رباتیک صدرا رفسنجان گفت: ۲ تیم از این شهرستان در مجموع با چهار دانش‌آموز ۱۲ تا ۱۷ ساله برای انجام مسابقات جهانی دانش آموزی - دانشجویی ربوتکس رشته "کنترل کاوشگری" به ترکیه اعزام شدند.

۱۵ اردیبهشت ۱۴۰۱

به گزارش ایستار به نقل از ایرنا ،فرانک ابراهیمی بیان کرد: شرکت ایریک رباتیک صدرا عضو شرکت ‌های خلاق در آموزش و تولید محصولات رباتیک دانش آموزی  است که حدود پنج سال است در رفسنجان نمایندگی دارد.

وی با اشاره به اینکه در طول این پنج سال بیش از ۴۰۰ دانش آموز آموزش های لازم را در حوزه رباتیک فرا گرفتند بیان کرد: تیم رباتیک رفسنجان در شهریور سال ۹۸ به منظور شرکت در مسابقات ملی رشته کاوشگر کنترلی به اصفهان اعزام شد و مقام قهرمانی کشور را به دست آورد.

نماینده شرکت ایریک رباتیک صدرا رفسنجان اضافه کرد: در رشته کاوشگر کنترلی ربات به وسیله دوربینی که بر روی بدنه اش نصب شده به جستجوی اجسام گم شده و یا هدف مورد نظر شخص می پردازد که برای دانش آموزانی که در سنین کودکی به فراگیری دانش رباتیک علاقه نشان دهند و در آن تلاش کنند برای انتخاب رشته دانشگاهی و پیشرفت در حوزه های الکترونیک، برنامه نویسی و غیره کمک کننده است.

ابراهیمی با بیان اینکه از همان سال تاکنون به دلیل شیوع ویروس کرونا مسابقات کشوری و جهانی در این رشته برگزار نشد ادامه داد: امسال با توجه به بهبودی وضعیت کرونا مسابقات جهانی رشته ربوتکس در شهر آنتالیا در کشور ترکیه روزهای ۱۷ و ۱۸ اردیبهشت با حضور نمایندگان کشورهای مختلف برگزار می شود.

وی خاطرنشان کرد: از ایران نیز ۸۴ دانش آموز در قالب ۴۶ تیم از شهرهای اصفهان، شیراز، بوشهر، کرمان، رفسنجان، کرج، بابل و گرگان به این رویداد جهانی اعزام خواهند شد.

ابراهیمی گفت: ۲ تیم رفسنجانی چهار دانش آموز در رده سنی ۱۲ تا ۱۷ ساله هستند که قرار است در رشته کاوشگر کنترلی به ترکیه اعزام شوند و در رقابت ها شرکت کنند.

وی با اشاره به اینکه این اعزام بیش از ۲۰۰ میلیون تومان هزینه در بر دارد اظهار داشت: علیرغم تلاش و نامه نگاری ها به ارگان های مربوطه در کرمان و رفسنجان، برای تهیه این مبلغ از بخش دولتی یا خصوصی؛ متأسفانه بخش دولتی و خصوصی در تأمین این هزینه اسپانسری این تیم ها را تقبل نکردند و هزینه های این اعزام توسط رقابت کنندگان پرداخت می شود.


برچسب ها:

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

شانزده − چهارده =

مطالب مرتبط
ایتا سروش بله تلگرام اینستاگرام
درباره ما

ایستار در لغت نامه ها ایستار را معانی بسیار است.اما آنچه که ما را وا داشت تا نام ایستار را برای حضور در عرصه فعالیت سیاسی بر گزینیم توجه به دو معنا بود اول نوع نگرش و طرز فکر و دوم ثبات قدم و استوار بودن. مجموعه ایستار ماحصل اجماعِ فکری گروهی از جوانان انقلابی است که در سالهای متمادی فعالیت خود در عرصه های سیاسی و اجتماعی و اقتصادی به باوری در چهار چوب ایستار رسیده اند. ایستار برای ما ایستادگی خردمندانه برای تحقق اصول است، اصولی که منبعث از وحی و عقل است . سعی ما بر این است که در دامگه حوادث با تکیه بر دین و دانش به خردمندانه ترین مسیر ممکن قدم بگذاریم

تمامی حقوق سایت برای تارنمای خبری ایستار محفوظ می باشد.