منو

استاندار کرمان:امنیت پیش نیاز تمام اهداف توسعه ای است

محمد مهدی فداکار در دیدار با فرمانده انتظامی استان کرمان عنوان کرد: نگاه ما به امنیت به عنوان پیش نیاز تمام رویکردها و اهداف توسعه ای در همه ابعاد خواهد بود.

۱۸ اردیبهشت ۱۴۰۱

به گزارش ایستار، فرمانده انتظامی استان در دیدار با استاندار جدید کرمان ضمن ارائه گزارشی از عملکرد مجموعه انتظامی و رویکردها و اهداف مورد نظر حوزه نظم و امنیت بیان داشت: یک سری دغدغه ها در حوزه نظم و امنیت استان پهناور کرمان در اولویت هستند که برای حل آن ها جلسات، نشست ها و پیگیری هایی با مسئولان کشوری داشتیم و حتما این اهداف را تا حصول نتیجه با جدیت دنبال می کنیم.
سردار”عبدالرضا ناظری” افزود: در این میان مجموعه انتظامی استان خود را در خط مقدم مبارزه با معضل مواد مخدر و دیگر مسائل و جرایم ناشی از موقعیت جغرافیایی، وسعت و همجواری با استان های هم مرز با مناطق شرقی می داند و در همین راستا طی سال های اخیر رتبه اول یا رتبه نزدیک به پلیس استان اول کشور را در کارنامه داریم و تقدیم شهدایی در این راه همچون شهید”توسنگ” و شهدای سال گذشته شهرستان های جنوب و شرق استان سندی بر این مدعا است.
فرمانده انتظامی استان بیان داشت: در این رابطه به منظور ارتقاء امنیت کویر پهناور استان کرمان با پیگیری ها و جلسات مکرر با مسئولان کشوری، یک یگان پهپادی را در کویر شهرستان بم مستقر و تجهیز کردیم که این یگان حوزه وسیعی از استان کرمان تا سمنان و استان سیستان و بلوچستان و بخشی از هرمزگان را تحت پایش هوایی قرار می دهد و در تلاش هستیم تجهیزات لازم برای فراهم سازی امکان پایش شبانه و تمام وقت حوزه کویر را نیز تامین کنیم.
وی با تاکید بر لزوم همراهی و همکاری دیگر سازمان ها و نهادها در اهداف مرتبط با ارتقاء نظم و امنیت یادآور شد: اخیرا در حوزه کشف روغن خوراکی و دیگر کالاهای اساسی اقدامات و عملکرد قابل توجهی داشته ایم و در حوزه ارتقاء امنیت کویر استان به منظور افزایش زمینه های رشد گردشگری، همانطوری که این رویکرد مورد توجه استاندار جدید نیز هست، یک زمانی پیشنهاد راه اندازی پلیس گردشگری در حوزه میراث فرهنگی را نیز مطرح کردیم تا در سایه همراهی و همکاری همه سازمان ها و نهادها روند کاهشی جرایم استان استمرار داشته باشد و زمینه افزایش سرمایه گذاری ها نیز فراهم شود.
در ادامه این نشست استاندار کرمان نیز بیان داشت: اساسا کار انتظامی یک کار سخت و پرمشغله است و پلیس در تمام اعیاد، جشن ها، مناسبت ها و مسائلی همچون بازگشایی یا تعطیلی مدارس و واحدهای صنفی و هر آنچه که تصورش را داشته باشیم حتما حضور و نقش آفرینی دارد.
“محمد مهدی فداکار” افزود: در این میان همه مردم و مسئولان با اطلاع رسانی های خوبی که از اخبار حوزه نظم و امنیت می شود در جریان عملکرد پلیس قرار می گیرند اما در استانی همچون کرمان به سبب برخی طرز تفکرهای نادرستی که به سبب عملکرد بالای مجموعه انتظامی در برخی زمینه ها همچون کشف مواد مخدر شکل گرفته، لازم است در نحوه نشر اخبار برخی عملکردهای حوزه نظم و امنیت یک سری دوراندیشی هایی نیز داشته باشیم تا وجهه استانمان به شکل نادرست نزد دیگر هموطنان ترسیم نشود.
استاندار کرمان با قدردانی از نگاه مدبرانه مجموعه انتظامی به ارتقاء امنیت استان و به ویژه امنیت کویر بیان کرد: در حوزه کویر به واقع این نیرو و تجهیزات است که امنیت این موقعیت وسیع استان کرمان را ارتقاء می بخشد و نگاه ما به امنیت به عنوان پیش نیاز تمام رویکردها و اهداف توسعه ای استان است و از اینرو با حضور و مشارکت در جلسات و نشست های هم اندیشی و طرح های مورد نظر پلیس سعی می کنیم سهم خود را ایفا و بر مشارکت دیگر سازمان ها در این مولفه تاکید می کنیم.


برچسب ها:

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

هشت − پنج =

مطالب مرتبط
ایتا سروش بله تلگرام اینستاگرام
درباره ما

ایستار در لغت نامه ها ایستار را معانی بسیار است.اما آنچه که ما را وا داشت تا نام ایستار را برای حضور در عرصه فعالیت سیاسی بر گزینیم توجه به دو معنا بود اول نوع نگرش و طرز فکر و دوم ثبات قدم و استوار بودن. مجموعه ایستار ماحصل اجماعِ فکری گروهی از جوانان انقلابی است که در سالهای متمادی فعالیت خود در عرصه های سیاسی و اجتماعی و اقتصادی به باوری در چهار چوب ایستار رسیده اند. ایستار برای ما ایستادگی خردمندانه برای تحقق اصول است، اصولی که منبعث از وحی و عقل است . سعی ما بر این است که در دامگه حوادث با تکیه بر دین و دانش به خردمندانه ترین مسیر ممکن قدم بگذاریم

تمامی حقوق سایت برای تارنمای خبری ایستار محفوظ می باشد.