۳۰ اردیبهشت ۱۴۰۱ - ۱۱:۲۱

لینک کوتاه: https://istarnews.ir?p=8945


ماهانه 2400 تن آرد در رفسنجان مصرف می شود

سرپرست فرمانداری رفسنجان گفت: ماهانه 2 هزار و 400 تن و روزانه 87 تن آرد در این شهرستان مصرف می شود.

به گزارش ایستار ، رضامُشکی عصر پنجشنبه با حضور تعدادی از مسئولین از روند تولید و تأمین آرد مورد نیاز نانوایی های رفسنجان از کارخانه آرد رفسنجان بازدید و اظهار کرد: 380 نانوایی در سطح روستاها و شهرهای رفسنجان فعالیت دارند که روزانه مصرف آرد در این خبازی ها بیش از 87 تن است.

وی افزود: یک کارخانه آرد در رفسنجان وجود دارد که گندم مورد نیاز را از کرمان و استان های مجاور تهیه و تبدیل به آرد کرده و به بازار عرضه می کند که خوشبختانه تا کنون مشکلی در تأمین سهمیه آرد خبازی ها (نانوایی ها) در این شهرستان ایجاد نشده است.

مشکی تصریح کرد: این کارخانه، روزانه 87 تن معادل ماهانه بیش از 2 هزار و 400 تن آرد را به نانوایی های شهرستان تزریق می کند.

وی افزود: برای جلوگیری از تخلفات و تأمین به موقع آرد؛ بازدیدها و نظارت ها توسط 6 تیم 13 نفره از ارگان های اتاق اصناف، بسیج اصناف، جهاد کشاورزی و اداره غله شهرستان انجام می شود.

مُشکی بیان کرد: از 27 اردیبهشت تا کنون این تیم بازرسی نانوایی ها را رصد کرده و مورد بازرسی قرار دادند که طی این امر پرونده تخلف 29 واحد نانوایی به تعزیرات ارسال شد.
وی ادامه داد: تعطیلی غیر مجاز، توزیع خارج از شبکه آرد، کم فروشی و عدم رعایت مسایل بهداشتی از تخلفات این نانوایی ها بوده که منجر به تشکیل پرونده وئ ارسال به تعزیرات شده است.

سرپرست فرمانداری رفسنجان تصریح کرد: روز گذشته از کارخانه تولید کیک و کلوچه در رفسنجان بازدید به عمل آوردیم که این واحد هم با قیمت ثباتی مواد اولیه شامل آرد و روغن را تأمین می کند.

علی احمدیان مدیرعامل کارخانه آرد در رفسنجان هم گفت: گندم مورد نیاز این کارخانه از شهرستان ای داخل استان و نیز گاهاً از بندرعباس و چابهار تأمین و تبدیل به آرد و به بازار عرضه می شود.

وی افزود: روزانه در این کارخانه بیش از 200 تن آرد تولید و 87 تن روانه بازار داخلی شهرستان و مابقی آن به کرمان، زرند، شهربابک و انار ارسال می شود.

احمدیان گفت: حدود 400 نانوایی در سطح شهرستان رفسنجان وجود دارد که سهمیه آرد آن ها بنا به جمعیت تحت پوشش بین 5 تا 15 تن آرد است که به آن ها تحویل داده می شود.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

پنج − سه =