منو

حل مشکلات معدن مس درآلو با تدبیر قضایی/ زمینه اشتغال یک‌هزار نفر فراهم شد

دادستان عمومی و انقلاب مرکز استان کرمان از حل مشکلات پیش روی معدن مس درآلو با تدبیر قضایی خبر داد و گفت: با این اقدام زمینه اشتغال یک‌هزار نفر فراهم شده است.

۰۱ خرداد ۱۴۰۱

به گزارش ایستار، دادخدا سالاری دادستان عمومی و انقلاب مرکز استان کرمان اظهار کرد: توسعه اشتغال یک اقدام مهم پیشگیرانه از وقوع جرم است و نقش بسیار مهمی در کاهش جرایم دارد.

وی گفت: حل مشکلات کشور در گرو روحیه جهادی و انقلابی مسؤولان کشور و به عبارتی بسیجی عمل کردن و حمایت از تولید داخلی و نگاه به درون کشور و قطع امید از خارج از کشور در تصمیم گیرندگان و مسؤولان اجرایی است.

مدعی‌العموم در استان کرمان با تاکید بر این مطلب که حمایت از تولید باید از سطح شعار به عمل تبدیل شود، عنوان کرد: گاهی توسط مجریان شعارهای خوبی در حمایت از تولید داده می‌شود اما در مرحله عمل از باب مصلحت‌اندیشی به لطائف‌الحیل شانه از زیر بار مسؤولیت خالی کرده و تولید کننده را رها می‌کنند.

سالاری با اشاره به اینکه متاسفانه در کشور ما نفع و سودهای میلیاردی در واردات و ضرر و مشکلات در تولید است، ادامه داد: تولیدکنندگان به‌عنوان سرداران و سربازان بی‌ادعای جنگ اقتصادی، بی‌دفاع و شکننده و در معرض هزاران تیرو ترکش داخلی و خارجی هستند و باید هم در جبهه داخلی و هم در جبهه خارج ، برای دفاع از کشور بجنگند.

وی یادآور شد: رانت، قاچاق، واردات، قوانین دست و پاگیر اداری و مغایر، تعدد مراکز تصمیم‌گیری و تصمیم‌سازی برای امر تولید و عدم قوانین حمایتی با ضمانت‌های اجرایی کیفری مشکلات بنیادی عرصه تولید هستندکه باید برای حل آنها فکر اساسی انجام شود.

دادستان عمومی و انقلاب مرکز استان کرمان گفت: امروز قوه قضاییه با درک شرایط ویژه کشور و لزوم حمایت از تولید و سرمایه‌گذاری در کشور بار و مسؤولیت برخی سازمان‌ها و دستگاه‌های اجرایی که باید حامی تولید باشند اما در مسیر تولیدکنندگان مانع ایجاد می‌کنند را بر دوش گرفته و توانسته به‌خوبی بخش زیادی از این مشکلات را رفع کند که این اقدام، مراتب تقدیر تولیدکنندگان از دستگاه قضایی را به‌دنبال داشته است.

در این نشست دکتر علی رستمی مدیرعامل شرکت ملی مس ایران از اتخاذ تصمیمات راهگشا برای حل مشکلات معدن مس درآلو، گفت: با رفع مشکلات این کارخانه زمینه اشتغال یک‌هزار نفر فراهم می‌شود.

وی یادآور شد: حدود ۹۰ درصد تجهیزات این معدن نصب شده بود و ادامه این کار منوط به تامین آب مورد نیاز آن بوده است.


برچسب ها:

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

سه × 4 =

مطالب مرتبط
ایتا سروش بله تلگرام اینستاگرام
درباره ما

ایستار در لغت نامه ها ایستار را معانی بسیار است.اما آنچه که ما را وا داشت تا نام ایستار را برای حضور در عرصه فعالیت سیاسی بر گزینیم توجه به دو معنا بود اول نوع نگرش و طرز فکر و دوم ثبات قدم و استوار بودن. مجموعه ایستار ماحصل اجماعِ فکری گروهی از جوانان انقلابی است که در سالهای متمادی فعالیت خود در عرصه های سیاسی و اجتماعی و اقتصادی به باوری در چهار چوب ایستار رسیده اند. ایستار برای ما ایستادگی خردمندانه برای تحقق اصول است، اصولی که منبعث از وحی و عقل است . سعی ما بر این است که در دامگه حوادث با تکیه بر دین و دانش به خردمندانه ترین مسیر ممکن قدم بگذاریم

تمامی حقوق سایت برای تارنمای خبری ایستار محفوظ می باشد.