۱۶ خرداد ۱۴۰۱ - ۱۱:۰۸

لینک کوتاه: https://istarnews.ir?p=9154


نماینده مردم کرمان و راور خبر داد؛ آغاز عملیات اجرای بهسازی مسیر جاده شهداد-نهبندان

محمد رضا پور ابراهیمی گفت: با دعوت از معاون وزیر راه و شهرسازی و رئیس سازمان راهداری کشور صبح دوشنبه ۱۶ خرداد سال جاری عملیات اجرای بهسازی مسیر جاده شهداد-نهبندان با اعتباری بالغ بر ۲۵۷ میلیارد تومان آغاز می‌شود.

به گزارش ایستار، رئیس کمیسیون اقتصادی مجلس شورای اسلامی در تشریح سفر معاون وزیر راه و شهرسازی به کرمان افزود: از ماه‌ها قبل به طور مستمر با برگزاری جلسات متعدد با وزرای سابق و فعلی راه و شهرسازی پیگیری لازم جهت بازگشایی مسیر جاده شهداد-نهبندان انجام شد.

وی افزود: در طی این مدت با دعوت از معاونین وزرای دولت قبل به طور متعدد از این مسیر بازدید بعمل آمد اما به دلیل نبود بودجه کافی و عدم تخصیص ردیف اعتبار برای این پروژه عملیات بازسازی این مسیر مهم به تأخیر افتاد.

وی گفت: با توجه به تخریب مسیر در اثر سیل سال ۹۸ این مسیر به طول ۲۳ کیلومتر تخریب گردید که پس از مطالعات محور در ۴ قطعه طرح نهایی بهسازی و بازسازی محور مورد تائید و برای قطعات یک و دو از طریق مناقصه قراردادی با پیمانکار این پروژه به مبلغ ۲۵۷ میلیارد تومان منعقد می‌شود.

نماینده مردم کرمان و راور بزرگترین مشکل این پروژه را بدی نوع آب و خاک و عدم وجود مصالح تا شعاع ۷۰ کیلومتری عنوان کرد و افزود: طول در دست اجرا در این قرارداد ۴۵۰۰ متر می‌باشد که به مدت ۴۰۰ روز انجام می‌گردد.

پورابراهیمی با اشاره به عبور این پروژه از داخل کلوت ها شهداد که ثبت جهانی هستند افزود: گرم‌ترین نقطه جهان (گندم بریان) نیز در فاصله ۱۰ کیلومتری این پروژه قرار دارد.

استاندار کرمان گفت: بزرگ‌ترین چالش استان در حوزه آب است لذا ما تعادل آبی نداریم و این چالش باید از طریق انتقال آب حل شود.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

بیست + شانزده =