منو

نماینده مردم کرمان و راور خبر داد؛ آغاز عملیات اجرای بهسازی مسیر جاده شهداد-نهبندان

محمد رضا پور ابراهیمی گفت: با دعوت از معاون وزیر راه و شهرسازی و رئیس سازمان راهداری کشور صبح دوشنبه ۱۶ خرداد سال جاری عملیات اجرای بهسازی مسیر جاده شهداد-نهبندان با اعتباری بالغ بر ۲۵۷ میلیارد تومان آغاز می‌شود.

۱۶ خرداد ۱۴۰۱

به گزارش ایستار، رئیس کمیسیون اقتصادی مجلس شورای اسلامی در تشریح سفر معاون وزیر راه و شهرسازی به کرمان افزود: از ماه‌ها قبل به طور مستمر با برگزاری جلسات متعدد با وزرای سابق و فعلی راه و شهرسازی پیگیری لازم جهت بازگشایی مسیر جاده شهداد-نهبندان انجام شد.

وی افزود: در طی این مدت با دعوت از معاونین وزرای دولت قبل به طور متعدد از این مسیر بازدید بعمل آمد اما به دلیل نبود بودجه کافی و عدم تخصیص ردیف اعتبار برای این پروژه عملیات بازسازی این مسیر مهم به تأخیر افتاد.

وی گفت: با توجه به تخریب مسیر در اثر سیل سال ۹۸ این مسیر به طول ۲۳ کیلومتر تخریب گردید که پس از مطالعات محور در ۴ قطعه طرح نهایی بهسازی و بازسازی محور مورد تائید و برای قطعات یک و دو از طریق مناقصه قراردادی با پیمانکار این پروژه به مبلغ ۲۵۷ میلیارد تومان منعقد می‌شود.

نماینده مردم کرمان و راور بزرگترین مشکل این پروژه را بدی نوع آب و خاک و عدم وجود مصالح تا شعاع ۷۰ کیلومتری عنوان کرد و افزود: طول در دست اجرا در این قرارداد ۴۵۰۰ متر می‌باشد که به مدت ۴۰۰ روز انجام می‌گردد.

پورابراهیمی با اشاره به عبور این پروژه از داخل کلوت ها شهداد که ثبت جهانی هستند افزود: گرم‌ترین نقطه جهان (گندم بریان) نیز در فاصله ۱۰ کیلومتری این پروژه قرار دارد.

استاندار کرمان گفت: بزرگ‌ترین چالش استان در حوزه آب است لذا ما تعادل آبی نداریم و این چالش باید از طریق انتقال آب حل شود.


برچسب ها:

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

بیست + 2 =

مطالب مرتبط
ایتا سروش بله تلگرام اینستاگرام
درباره ما

ایستار در لغت نامه ها ایستار را معانی بسیار است.اما آنچه که ما را وا داشت تا نام ایستار را برای حضور در عرصه فعالیت سیاسی بر گزینیم توجه به دو معنا بود اول نوع نگرش و طرز فکر و دوم ثبات قدم و استوار بودن. مجموعه ایستار ماحصل اجماعِ فکری گروهی از جوانان انقلابی است که در سالهای متمادی فعالیت خود در عرصه های سیاسی و اجتماعی و اقتصادی به باوری در چهار چوب ایستار رسیده اند. ایستار برای ما ایستادگی خردمندانه برای تحقق اصول است، اصولی که منبعث از وحی و عقل است . سعی ما بر این است که در دامگه حوادث با تکیه بر دین و دانش به خردمندانه ترین مسیر ممکن قدم بگذاریم

تمامی حقوق سایت برای تارنمای خبری ایستار محفوظ می باشد.