۱۶ خرداد ۱۴۰۱ - ۱۸:۴۳

لینک کوتاه: https://istarnews.ir?p=9157


اعتبارات نگهداری راههای کشور کمتر از یک دهم نیاز موجود است

معاون وزیر راه و شهرسازی و رییس سازمان راهداری و حمل و نقل جاده‌ای کشور گفت: ۱۶۵ هزار میلیارد تومان سالانه برای نگهداری راه‌ها نیاز داریم تا خدمات خوب و ایمن به مردم ارائه دهیم اما کل اعتبارات این حوزه در سال گذشته فقط ۱۴ هزار میلیارد تومان شد.

به گزارش ایستار، داریوش امانی روز دوشنبه در حاشیه آیین کلنگ زنی محور شهداد – نهبندان بیان کرد: امسال احکام خوبی با همکاری نمایندگان مجلس در بحث بودجه سازمان راهداری کشور صادر شده که امیدوارم به ثمر بنشیند.

وی با بیان اینکه بازسازی و بهسازی محور شهداد – نهبندان دومین پروژه بزرگ سازمان راهداری در این سال ها بود اظهار داشت: پروژه های ما باوجود کمبود اعتبارات هرروز کوچکتر می شود.

امانی با بیان اینکه شرایط فعلی ما بسیار سخت و شکننده است گفت: ۲۲۱ هزار کیلومتر راه در کشور داریم که باید نگهداری شوند و اگر حمایت نمایندگان مجلس شورای اسلامی نبود، امروز نمی‌توانستیم این پروژه را کلنگ زنی کنیم.

وی تصریح کرد: امروز روکش یک کیلومتر راه ۲ میلیارد و ۵۰۰ میلیون تومان، جاده سازی ۲۰ میلیارد تومان و راه اصلی ۱۵ میلیارد تومان اعتبار می‌خواهد و هزینه نگهداری هر کیلومتر راه نیز چهار تا ۶ درصد هزینه ساخت آن است.

رییس سازمان راهداری و حمل و نفل جاده ای کشور افزود: در بحث قیر تا امروز یک کیلوگرم هم به ما ابلاغ نشده و نباید زمان را از دست بدهیم.

وی با بیان اینکه سال گذشته ۵۱۵ میلیون تن کالا از جاده های کشور جابه جا شد تصریح کرد: بیش از ۸۰ درصد ترانزیت بار و مسافر کشور روی جاده هاست.

امانی همچنین با اشاره به اینکه سال گذشته ۱۶۰ میلیون نفر جابه جایی مسافر عمومی داشتیم اظهارداشت: پنج میلیون تن ترانزیت کالا را در سال ۹۸ به ۹.۱ میلیون تن رساندیم و افزایش ۵۰ درصدی داشتیم.

وی با اشاره به اینکه امسال در خصوص احداث راهدارخانه محور راور – دیهوک اقدام می شود گفت: راهداران بعضا تا سه ماه هیچ حقوقی دریافت نکرده‌اند لذا درخواست می کنیم وضعیت استخدامی آنان در لایحه مجلس نیز مشخص شود.

عملیات اجرایی پروژه بهسازی و بازسازی محور شهداد(استان کرمان) – نهبندان (خراسان جنوبی) امروز با اعتبار ۲ هزار و ۵۸۹ میلیارد ریال آغاز شد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

5 × چهار =