منو

آبرسانی به ۱۱۳روستای رفسنجان

پروژه آبرسانی به روستا‌های دارای تنش آبی در شهرستان رفسنجان با محوریت قرارگاه محرومیت زدایی امام حسن مجتبی علیه السلام کلنگ زنی شد.

۱۷ خرداد ۱۴۰۱

به گزارش ایستار، آیین کلنگ زنی پروژه آبرسانی به روستا‌های دارای تنش آبی در شهرستان رفسنجان با محوریت قرارگاه محرومیت زدایی امام حسن مجتبی علیه السلام با حضور فرمانده سپاه ثارالله، معاون عمرانی استاندار و جمعی از مسئولان شهرستان رفسنجان  برگزار شد.

۱۱۳ روستای بخش نوق، حومه غربی و شرقی شهرستان رفسنجان از این طرح بهره مند می‌شوند.

خط انتقال این پروژه ۳۹۶ کیلومتر و شبکه توزیع آن ۲۲۰ کیلومتر است.

۲۴ باب مخزن در طول مسیر با ظرفیت ۲۵ هزار و ۶۰۰ مترمکعب احداث می‌شود.

دستگاه معین این پروژه قرارگاه پیشرفت و آبادانی سپاه ثارالله استان کرمان و کار فرما شرکت آب و فاضلاب استان کرمان است.

۱۱۳ روستای دارای تنش آبی در رفسنجان آبرسانی می‌شود

مدیر کل آبفای استان کرمان از آبرسانی به ۱۱۳ روستای فاقد آب و دارای تنش آبی در شهرستان رفسنجان خبر داد و گفت: این آبرسانی با اعتبار ۶۱۹ ملیارد تومان اجرا خواهد شد.

عبدیان روز سه شنبه در آئین کلنگ زنی پروژه آبرسانی به روستا‌های رفسنجان گفت: به برکت انقلاب، دولت سیزدهم و سپاه پاسداران انقلاب اسلامی کشور به کارگاه آب رسانی تبدیل شده است.

عبدیان گفت: در همین راستان استان کرمان به لطف سپاه به کارگاه آبرسانی به روستا‌های فاقد آب تبدیل شده است.

به گفته عبدیان وزارت نیرو قرارگاه محرومیت زدایی امام حسن مجتبی (ع) را در کشور راه اندازی کرده و تفاهم نامه ۳۰ هراز میلیارد تومانی را امضا کرده تا به ۱۰ هزار روستای فاقد آب آبرسانی انجام شود.

مدیر کل آبفای استان گفت: در استان کرمان طبق این تفاهم نامه سهم روستا‌های فاقد آب که باید آبرسانی شوند ۶۶۹ روستا با اعتبار ۱۱۶۸ میلیارد تومان است که امکان افزایش به ۸۰۰ روستا هم در این تفاهم نامه وجود دارد.

عبدیان گفت: در رفسنجان هم قرار است ۱۱۳ روستا در قالب ۸۰ هزار نفر جمعیت از این نعمت آب بهره‌مند شوند در این روستا‌ها ۳۹۶ کیلومتر خط انتقال، ۲۲۰ کیلومتر شبکه توزیع و ۲۴ باب مخزن با ظرفیت ۲۵ هزار و ۶۰۰ متر مکعب در سه مجتمع حومه غربی، حومه شرقی و نوق اجرایی می‌شود.


برچسب ها:

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

3 × پنج =

مطالب مرتبط
ایتا سروش بله تلگرام اینستاگرام
درباره ما

ایستار در لغت نامه ها ایستار را معانی بسیار است.اما آنچه که ما را وا داشت تا نام ایستار را برای حضور در عرصه فعالیت سیاسی بر گزینیم توجه به دو معنا بود اول نوع نگرش و طرز فکر و دوم ثبات قدم و استوار بودن. مجموعه ایستار ماحصل اجماعِ فکری گروهی از جوانان انقلابی است که در سالهای متمادی فعالیت خود در عرصه های سیاسی و اجتماعی و اقتصادی به باوری در چهار چوب ایستار رسیده اند. ایستار برای ما ایستادگی خردمندانه برای تحقق اصول است، اصولی که منبعث از وحی و عقل است . سعی ما بر این است که در دامگه حوادث با تکیه بر دین و دانش به خردمندانه ترین مسیر ممکن قدم بگذاریم

تمامی حقوق سایت برای تارنمای خبری ایستار محفوظ می باشد.