منو

برگزیدگان جشنواره ملی شعر کوتاهِ «آن»، در سرچشمه معرفی خواهند شد

دبیر علمی دومین جشنواره ملی شعر کوتاه «آن» گفت: پس از ارسال بیش از ۹هزار اثر به دبیرخانه این جشنواره، ۱۹ شاعر در دو بخش شعر کوتاه نو و شعر کوتاه سنتی به عنوان راه‌یافتگان به مرحله نهایی جشنواره انتخاب شدند که ۲۶ خردادماه در شهر سرچشمه، برگزیدگان جشنواره از میان ایشان معرفی خواهند شد.

۲۲ خرداد ۱۴۰۱

به گزارش ایستار، سیدعلی میرافضلی بیان کرد: نخستین دوره جشنواره «آن» حدود چندسال قبل با همکاری حوزه هنری استان کرمان برگزار شد و دومین دوره این جشنواره توسط مجتمع مس سرچشمه رفسنجان برگزار می‌شود که فراخوان آن در دی‌ماه ۱۴۰۰ منتشر شد.

وی افزود: بهمن‌ماه سال گذشته آخرین مهلت ارسال آثار بود که بیش از ۹۰۰ نفر با بیش از ۹هزار اثر در این جشنواره شرکت کردند.

میرافضلی بیان کرد: اسفندماه سال گذشته داوری اولیه جشنواره آغاز شد که در هر بخش، سه داور این کار را برعهده داشتند و در مرحله نخست داوری، آثاری از ۸۰ تا ۱۰۰ شاعر در هر بخش از میان شرکت‌کنندگان، برای مرحله دوم داوری انتخاب شد.

وی ادامه داد: داوری نهایی در هر دو بخش شعر کوتاه سنتی و شعر کوتاه نو، توسط پنج داور انجام شده و درمجموع در دو بخش، ۱۹ شاعر به مرحله نهایی جشنواره راه یافته‌اند.

میرافضلی اظهار کرد: قرار است ۲۶ خردادماه جاری در شهر مس سرچشمه و در مراسم اختتامیه جشنواره، اسامی برگزیدگان و شایستگان تقدیر جشنواره اعلام و از ایشان تقدیر شود.

دبیر علمی دومین جشنواره ملی شعر کوتاه «آن» تصریح کرد: این جشنواره به معنای دقیق کلمه، ملی بوده و شاعرانی از سراسر کشور و همه استان‌های ایران در این جشنواره شرکت کردند.

وی خاطرنشان کرد: شعر کوتاه، مسئله روز است و مورد توجه مخاطبان قرار گرفته است؛ به‌دلیل اقتضائات زمانه، شعر کوتاه در ادبیات و هنرهای دیگر نیز مورد توجه است و استان کرمان هم چهره‌های شاخصی در این عرصه دارد. این موضوع باعث شد این جشنواره ملی، در این استان پهناور و در شهر سرچشمه برگزار شود و مورد استقبال هم قرار گیرد.


برچسب ها:

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

5 × چهار =

مطالب مرتبط
ایتا سروش بله تلگرام اینستاگرام
درباره ما

ایستار در لغت نامه ها ایستار را معانی بسیار است.اما آنچه که ما را وا داشت تا نام ایستار را برای حضور در عرصه فعالیت سیاسی بر گزینیم توجه به دو معنا بود اول نوع نگرش و طرز فکر و دوم ثبات قدم و استوار بودن. مجموعه ایستار ماحصل اجماعِ فکری گروهی از جوانان انقلابی است که در سالهای متمادی فعالیت خود در عرصه های سیاسی و اجتماعی و اقتصادی به باوری در چهار چوب ایستار رسیده اند. ایستار برای ما ایستادگی خردمندانه برای تحقق اصول است، اصولی که منبعث از وحی و عقل است . سعی ما بر این است که در دامگه حوادث با تکیه بر دین و دانش به خردمندانه ترین مسیر ممکن قدم بگذاریم

تمامی حقوق سایت برای تارنمای خبری ایستار محفوظ می باشد.