۰۴ تیر ۱۴۰۱ - ۱۸:۵۱

لینک کوتاه: https://istarnews.ir?p=9548


۶۰ درصد مواد مخدر ورودی به کشور از استان کرمان عبور می‌کند

فرمانده انتظامی استان کرمان با اشاره به مشکلات ناشی از حضور و تردد اتباع بیگانه در استان و موضوع قاچاق، گفت: بیش از ۶۰ درصد مواد مخدر ورودی به کشور از استان کرمان عبور می‌کند.

به گزارش ایستار، سردار عبدالرضا ناظری فرمانده انتظامی استان کرمان ظهر امروز در نشست رئیس کل دادگستری استان کرمان با فرمانده انتظامی و روسای پلیس‌های تخصصی استان به مناسبت هفته قوه قضائیه از تلاش‌های انجام شده در راستای توسعه عدالت در استان کرمان تقدیر کرد و اظهار داشت: فعالیت در حوزه امنیتی استان کرمان وضعیت خاصی دارد.

وی با بیان اینکه امنیت استان کرمان به امنیت ملی پیوند خورده است، افزود: بیش از 60 درصد مواد مخدر ورودی به کشور از این استان عبور می‌کند و این امر ماموریت‌های نیروی انتظامی را به ماموریت‌های ویژه تبدیل کرده است.

فرمانده انتظامی استان کرمان مشکلات ناشی از حضور و تردد اتباع بیگانه در استان و موضوع قاچاق ورودی و خروجی از استان را مورد اشاره قرار داد و تاکید کرد: نیروی انتظامی استان کرمان در ارتباط الکترونیک با دستگاه قضایی از استان‌های پیشرو در کشور به شمار می‌رود.

وی، ماموریت‌های نیروی انتظامی و دستگاه قضایی را مکمل یکدیگر دانست و خاطرنشان کرد: نیروی انتظامی در تعامل با دستگاه قضایی تلاش می‌کند که انتظارات به حق مردم را محقق سازد.

وی به پیگیری‌های انجام شده به منظور تجهیز ایست و بازرسی‌های استان به فناوری‌های نوین نیز اشاره کرد و گفت: در ارتباط با تجهیز ایست بازرسی مرصاد به این فناوری‌ها پیگیری‌های لازم انجام شده و با تامین اعتبارات مورد نیاز، این تجهیزات به استان وارد شده و مستقر می‌شود.

سردار ناظری با اشاره به اینکه اعتباراتی برای ساختمان اداری، بازداشتگاه و … در ایست و بازرسی مرصاد تامین شده است، بیان کرد: با ورود و به کارگیری این تجهیزات، روند بازرسی‌ها با سرعت و کیفیت بهتری انجام خواهد شد.

لزوم تجهیز ایست و بازرسی‌های استان کرمان به فناوری‌های نوین

حجت‌الاسلام والمسلمین ابراهیم حمیدی رئیس کل دادگستری استان کرمان نیز در این نشست با اشاره به اینکه بیشترین ارتباط کاری بین دادگستری و نیروی انتظامی برقرار است، اظهار داشت: مطالبه جدی برای تجهیز ایست و بازرسی‌های استان به فناوری‌های نوین وجود دارد.

وی با اشاره به لزوم رعایت حقوق شهروندی در ایست و بازرسی‌ها، گفت: تجهیز ایست و بازرسی‌ها به دستگاه‌های به روز و استفاده از فناوری‌های نوین در این حوزه ضروری است زیرا در برخی ایست و بازرسی‌ها از جمله مرصاد، افراد و خودروهای عبوری در شرایط آب و هوایی مختلف معطل می‌شوند که این امر موجب نارضایتی مردم می‌شود.

رئیس کل دادگستری استان کرمان بیان کرد: هیئتی از سوی دادگستری کل استان کرمان به موضوع بررسی وضعیت ایست و بازرسی مرصاد پرداخته‌اند و نتیجه این بازرسی‌ها نیز تدوین شده است.

وی ادامه داد: انتظار می‌رود در پرتوی تعامل بین دستگاه قضایی و نیروی انتظامی و با حمایت‌های ویژه شورای هماهنگی مبارزه با مواد مخدر در راستای رفع مشکلات این حوزه اقدام شود.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

چهار × دو =