منو

دختر۱۷ ساله رفسنجانی به چهار بیمار نیازمندعضو زندگی بخشید

مسئول هماهنگ کننده اهداء عضو دانشگاه علوم پزشکی رفسنجان خبر داد: دختر۱۷ ساله رفسنجانی به نام  ریحانه سلطانی زند با اهداء عضو به چهار بیمار نیازمند، جان دوباره بخشید.

۲۲ تیر ۱۴۰۱

به گزارش ایستار، زهرا عظیمی صبح امروز خبر داد: دختر ۱۷ ساله رفسنجانی به نام ریحانه سلطانی زند که دچار مرگ مغزی شده بود با اهداء چهار عضو از بدن خود به بیماران نیازمند، جان دوباره بخشید.

وی توضیح داد:  پس از تایید مرگ مغزی این جوان و رضایت والدین و خانواده قلب، کبد و دوکلیه او برای اهدا برداشت شد .

عظیمی توضیح داد:  کبد و دو کلیه شادروان ریحانه سلطانی زند برای اهدا به کرمان و قلب او به تهران برای پیوند منتقل شد.

مسئول اهداء عضو دانشگاه علوم پزشکی رفسنجان زحمتهای همکاران خود در بیمارستان حضرت علی بن ابیطالب (ع) را یادآور شد و گفت :از پرسنل محترم آی سی یو ۲ که  مراقبت وپرستاری از ریحانه سلطانی زند  را به خوبی انجام داده اند و پرسنل اتاق عمل کمال تشکر را دارم.

وی توضیح داد : این اولین عمل برداشت قلب و سومین عمل برداشت اعضا در سال جاری است.

عظیمی ضمن قدردانی از خانواده ایثار گر سلطانی زند  اذعان کرد:خانواده سلطانی زند در سخت ترین شرایط بهترین تصمیم را گرفتند و نجاتبخش چهار بیمار نیازمند اهدا عضو شدند وامیدواریم  روزی برسد که هیچ ارگان سالمی به خاک سپرده نشود وهیچ نیازمند عضوی در لیست انتظار باقی نماند.

 

 


برچسب ها:

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

17 + چهارده =

مطالب مرتبط
ایتا سروش بله تلگرام اینستاگرام
درباره ما

ایستار در لغت نامه ها ایستار را معانی بسیار است.اما آنچه که ما را وا داشت تا نام ایستار را برای حضور در عرصه فعالیت سیاسی بر گزینیم توجه به دو معنا بود اول نوع نگرش و طرز فکر و دوم ثبات قدم و استوار بودن. مجموعه ایستار ماحصل اجماعِ فکری گروهی از جوانان انقلابی است که در سالهای متمادی فعالیت خود در عرصه های سیاسی و اجتماعی و اقتصادی به باوری در چهار چوب ایستار رسیده اند. ایستار برای ما ایستادگی خردمندانه برای تحقق اصول است، اصولی که منبعث از وحی و عقل است . سعی ما بر این است که در دامگه حوادث با تکیه بر دین و دانش به خردمندانه ترین مسیر ممکن قدم بگذاریم

تمامی حقوق سایت برای تارنمای خبری ایستار محفوظ می باشد.