۰۱ مرداد ۱۴۰۱ - ۱۴:۳۰

لینک کوتاه: https://istarnews.ir?p=9923


وضعیت قرمز کرونایی ۱۳ شهرستان در استان کرمان

معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی استاندار کرمان گفت: ۱۳ شهرستان استان در وضعیت قرمز کرونایی قرار دارند.

به گزارش ایستار ، رحمان جلالی معاون استاندار کرمان امروز در ستاد استانی مدیریت کرونا با اشاره به وضعیت قرمز 13 شهرستان در استان کرمان اظهار داشت: شهرستان‌های رودبار جنوب، ارزوئیه، کهنوج و راور وضعیت نارنجی و شهرستان‌های فهرج، ریگان، نرماشیر، فاریاب، رفسنجان و انار در وضعیت زرد هستند.

جانشین استاندار کرمان در ستاد استانی مدیریت کرونا اظهار داشت: در حوزه شیوه‌نامه‌ها، دستورالعمل‌ها و مصوبات، تصمیم‌گیری‌های خوبی صورت گرفته و تجربه دوره‌های گذشته نیز هست، اما باید بر نظارت و اجرا تاکید شود.

وی خاطرنشان کرد: مصوبات قبل در طرح مدیریت هوشمند ناظر بر اصناف، ادارات، ترددها‌، محیط‌های فرهنگی، آموزشی و اجتماعی در قرارگاه نظارتی، عملیاتی و اجرایی می‌کنیم و در هفته آینده گزارش دستگاه‌ها را در خصوص اجرای طرح در سطح ستاد کرونا دریافت خواهیم کرد.

جلالی ابراز داشت: براساس مصوبه ستاد ملی، دورکاری در ادارات شامل سه گروه افراد بالای 60 سال، دارای بیماری زمینه‌ای و مادران شاغل دارای فرزند زیر 6 سال است که به دستگاه‌ها ابلاغ شده است.

وی تصریح کرد: توصیه اکید ما بر برگزاری برنامه‌ها، تجمعات و مناسبت‌ها در مکان‌های باز است و در محیط بسته تنها با رعایت فاصله‌گذاری، استفاده از ماسک، تهویه مناسب و مدت زمان 90 دقیقه با ظرفیت 30 درصد مکان برگزاری امکان‌پذیر است.

معاون استاندار کرمان گفت: در خصوص کلاس‌های اوقات فراغت، دستورالعمل توسط اداره کل آموزش و پرورش و اداره کل جوانان آماده شده و از طریق قرارگاه استانی به تمام دستگاه‌ها ابلاغ خواهد شد.

جلالی ادامه داد: مهمترین اقدام در حوزه پیشگیری تکمیل واکسیناسیون است و لذا واکسیناسیون خانه به خانه طرح شهید سلیمانی با کمک دانشگاه علوم پزشکی و مجموعه بسیج پیگیری می‌شود.

مهدی احمدی‌نژاد رئیس دانشگاه علوم پزشکی کرمان از روند مثبت شدن تست‌های سرپایی و بستری طی هفته‌های اخیر خبر داد و گفت: پوشش واکسیناسیون در استان کرمان برای نوبت اول 91 درصد، نوبت دوم 80 درصد و نوبت سوم 54 درصد است.

رئیس دانشگاه علوم پزشکی کرمان خاطرنشان کرد: در حال حاضر ۲۰۱ مورد بیمار مبتلا به کرونا در بیمارستان‌های استان کرمان بستری هستند که ۵۲ نفر در آی‌سی‌‌یو بستری هستند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

4 + 7 =