منو

چرا با وجود جولان سیلاب در خیابان ها رودخانه شور خشک است؟

با وجود جولان سیل در خیابان ها و معابر اصلی و فرعی رفسنجان، رودخانه شور که هرساله پر از آب می شد، خشک است و آبی در آن جاری نیست.

۱۰ مرداد ۱۴۰۱

به گزارش ایستار ، دکتر مجید دهقانی عضو هیأت علمی گروه مهندسی عمران دانشگاه ولیعصر(عج) با اشاره به اینکه رفسنجان دارای سه رودخانه است، گفت: سد سرچشمه روی رودخانه شور واقع شده که آب را کنترل می کند و آبی که می آید از سمت اوراف و … وارد می شود.

وی با بیان اینکه رودخانه گیودری نیز از سمت دره راگه جاری می شود، اظهار کرد: رودخانه صادق آباد از بالای فرودگاه وارد دشت شده و روی آن پهن می شود که در حال حاضر نیز طغیان کرده است.

دکتر دهقانی خاطرنشان کرد: اگر نقشه رودخانه ها را از روی گوگل مپ ببینید، متوجه خواهید شد که این رودخانه ها ارتباطی به یکدیگر ندارند و امکان هیچگونه انسدادی هم نیست.

عضو هیأت علمی دانشگاه ولیعصر(عج) یادآور شد: علت خشک بودن رودخانه شور این است که یک رودخانه دیگر طغیان کرده است.


برچسب ها:

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

هشت + 20 =

مطالب مرتبط
ایتا سروش بله تلگرام اینستاگرام
درباره ما

ایستار در لغت نامه ها ایستار را معانی بسیار است.اما آنچه که ما را وا داشت تا نام ایستار را برای حضور در عرصه فعالیت سیاسی بر گزینیم توجه به دو معنا بود اول نوع نگرش و طرز فکر و دوم ثبات قدم و استوار بودن. مجموعه ایستار ماحصل اجماعِ فکری گروهی از جوانان انقلابی است که در سالهای متمادی فعالیت خود در عرصه های سیاسی و اجتماعی و اقتصادی به باوری در چهار چوب ایستار رسیده اند. ایستار برای ما ایستادگی خردمندانه برای تحقق اصول است، اصولی که منبعث از وحی و عقل است . سعی ما بر این است که در دامگه حوادث با تکیه بر دین و دانش به خردمندانه ترین مسیر ممکن قدم بگذاریم

تمامی حقوق سایت برای تارنمای خبری ایستار محفوظ می باشد.