۰۳ شهریور ۱۴۰۱ - ۱۳:۰۲

لینک کوتاه: https://istarnews.ir?p=10281


استاندارکرمان:در زمینه معرفی جاذبه ها و مجموعه‌های گردشگری استان کوتاهی کرده ایم

محمد مهدی فداکار استاندار کرمان گفت: مجموعه ها و جاذبه های گردشگری استان کرمان مغفول مانده اند و در زمینه معرفی آنها کوتاهی کرده ایم.

به گزارش ایستار، دکتر محمدمهدی فداکار استاندار کرمان شامگاه دوم شهریورماه و در اولین روز از هفته دولت با همراه جمعی از معاونین و مدیران ستادی، مدیر کل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری استان و جمعی از مسئولین استانی از پروژه های میراث فرهنگی استان بازدید کرد.

فداکار در حاشیه بازدید از هتل فرهنگسرای وکیل گفت: این هتل در هفته گردشگری افتتاح خواهد شد و ظرفیت خوبی برای جذب گردشگر است که دارای ۱۷۵ اتاق بوده و حدود ۳۰ میلیارد تومان از محل تبصره ۱۸ تسهیلات اخذ شده و بزودی به بهره برداری می رسد.

استاندار کرمان در ادامه از موزه «سیم و زر» که قبلا «حمام ابراهیم خان» بود بازدید کرد و گفت: زحمات خوبی میراث فرهنگی کشیده و اتفاقات مهمی در این حوزه افتاده است و ما سعی کردیم که آنها را ببینیم و برای ادامه کار همفکری داشته باشیم چرا که این مجموعه ها و جاذبه های گردشگری استان مغفول مانده اند و در زمینه معرفی آنها کوتاهی کرده ایم.
فداکار بعد از بازدید از مجموعه تاریخی گردشگری باغ بیرم آباد، خاطر نشان کرد: این مجموعه مربوط به آستان قدس رضوی بوده و آستان قدس این مجموعه را بازسازی و نوسازی کرده است لذا آزاد بودن حضور عامه مردم در این جاذبه گردشگری شرط اصلی برای ارایه تسهیلات از سوی استانداری است.

فداکار افزایش جاذبه های گردشگری استان را مهم دانست و افزود: ساختمان‌های قدیمی و کاروانسراهایی که در خیابان شهدا در حال تخریب بوده و یا ازبین رفته بودند با کمک میراث فرهنگی و استانداری پیگیری شده و تسهیلات با نرخ پایین برای اجرای پروژه ها در اختیار سرمایه گذاران این حوزه قرار داده شده و خواهد شد لذا رسانه ها کمک کنند تا این جاذبه های گردشگری هم در استان و هم در خارج از استان به خوبی معرفی و به اطلاع همشهریان برسد و در حفظ این آثار ماندگار و تاریخی بکوشیم.

شایان ذکر است استاندار کرمان همچنین از جاذبه گردشگری باغ موزه هنرمند در لنگر ماهان، مجتمع گردشگری شبدیز در هفت باغ علوی و مجتمع پارک آبی دکتر ضیاء که در زمینی به مساحت ۱۶ هزار متر مربع احداث شده، بازدید کرد.

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

1 + 3 =