منو

لزوم بازنگری در شهریه دانشگاه‌ها با توجه به آموزش‌های الکترونیک

دبیر شورای عالی انقلاب فرهنگی، گفت: شرایط کرونا و آموزش الکترونیک ممکن است هزینه‌های کمتری داشته باشد و باید براساس آن بازنگری در شهریه دانشگاه‌ها‌ صورت گیرد.

۱۰ تیر ۱۳۹۹

به گزارش ایستار به نقل از فارس، برخی کاربران خواستار 《کاهش شهریه به دلیل شیوع کرونا》 شده‌اند.

این کاربران نوشته‌اند: «همه‌گیری کرونا و رکود کسب و کارها که تأثیرات شدیدی بر درآمد همه مردم گذاشته و علاوه بر روحیه دانشجویان فصای آموزش را متحول کرده است. در این بحبوحه اکثر دانشگاه‌ها به جای کلاس‌های حضوری خود، کلاس‌های آنلاین مجازی جایگزین نموده اند که به این دلیل:

۱- هزینه حق التدریس اساتید به میزان زیادی کاهش پیدا کرده، حق التدریس مجازی عموماً کمتر از نصف حق التدریس کلاس حضوری است.
۲-  هزینه‌های مربوط به فضا برای کلاس‌های حضوری از صفر شده است.
۳- هزینه‌های جاری دانشگاها از قبیل برق، گاز، حمل‌ونقل نزدیک به صفر شده است.
۴-  هزینه‌های هماهنگی و تردد و حمل و نقل اساتید و حمل و نقل درون دانشگاهی کم شده است.

‌و اما با وجود همه این کاهش هزینه ها از همه مهمتر درآمد خانواده‌ها و دانشجویان به شدت تحت تاثیر کرونا و فضای موجود کاهش پیدا کرده است و اما شهریه دانشگاه آزاد متأسفانه هیچ تغییری نکرده و حتی با وجود مساعدت‌های کرونایی همه نهادها در جهت ‌همکاری در زمینه کاهش هزینه‌ها هیچ مساعدتی با دانشجویان در زمینه شهریه این دانشگاه صورت نمی‌پذیرد حتی برای وام‌های کمکی شهریه و شرایط تقسیط به شکل سابق عمل می‌کنند. از مسئولان مربوطه و نهادهای مربوطه تقاضا داریم به این مشکل رسیدگی نمایند.»

در پیگیری‌ها سعیدرضا عاملی دبیر شورای عالی انقلاب فرهنگی در این باره به خبرنگار گروه علمی و دانشگاهی ، گفت: شورای عالی انقلاب فرهنگی ورودی به شهریه دانشگاه‌ها ندارد. 

وی افزود: دانشگاه‌های شهریه‌پرداز جزو دانشگاه‌های مستقل و بخش غیردولتی هستند و با توجه به اینکه بحث عرضه و تقاضا وجود دارد  تصمیم‌گیری به عهده خود دانشگاه‌ها است.

دبیر شورای عالی انقلاب فرهنگی در پایان گفت: شرایط کرونا و آموزش الکترونیک ممکن است هزینه‌های کمتری داشته باشد و باید براساس آن بازنگری در شهریه‌ دانشگاه‌‌ها صورت گیرد. 


برچسب ها:

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

شانزده + 19 =

مطالب مرتبط
ایتا سروش بله تلگرام اینستاگرام
درباره ما

ایستار در لغت نامه ها ایستار را معانی بسیار است.اما آنچه که ما را وا داشت تا نام ایستار را برای حضور در عرصه فعالیت سیاسی بر گزینیم توجه به دو معنا بود اول نوع نگرش و طرز فکر و دوم ثبات قدم و استوار بودن. مجموعه ایستار ماحصل اجماعِ فکری گروهی از جوانان انقلابی است که در سالهای متمادی فعالیت خود در عرصه های سیاسی و اجتماعی و اقتصادی به باوری در چهار چوب ایستار رسیده اند. ایستار برای ما ایستادگی خردمندانه برای تحقق اصول است، اصولی که منبعث از وحی و عقل است . سعی ما بر این است که در دامگه حوادث با تکیه بر دین و دانش به خردمندانه ترین مسیر ممکن قدم بگذاریم

تمامی حقوق سایت برای تارنمای خبری ایستار محفوظ می باشد.