منو

استاندار کرمان: تدابیری برای قطعی برق و گاز واحد های تولیدی اندیشیده شود

محمد مهدی فداکار عنوان کرد: قطعی برق و گاز واحدهای تولیدی معضل مهمی است باید در رفع آن تدابیر لازم اندیشیده شود که معیشت کارکنان واحد های تولیدی دچار مشکل نشود.

۲۴ اسفند ۱۴۰۱

به گزارش ایستار، محمد مهدی فداکار شامگاه سه شنبه در جلسه تکاپو، شورای تسهیل در امور کسب و کار شهرستان در محل سالن اجتماعات دانشگاه آزاد اسلامی با اشاره به وجود مشکلات در برخی امور مردم اظهار داشت: متأسفانه برخی افراد اگر در بدنه دستگاه های دولتی نباشند کار مرم بهتر و به سهولت انجام می شود.

محمدمهدی فداکار بیان کرد: رتبه کسب و کار در استان کرمان 29، 30 و 31 است و امسال نرخ رتبه بیکاری به 4.5 کاهش یافته است و تعهد اشتغال استان امسال 103 درصد اجرا شده است.

وی ادامه داد: در پروژه ها و طرح های در دست اقدام گرفتاری ها و مسایلی وجود دارد که در صدد رفع آن ها هستیم تا پروژه ها به بهره برداری برسند و نرخ اشتغال افزایش یابد.

فداکار تصریح کرد: امسال با وجود مشکلات حوزه کشاورزی پسته ؛ شاهد کاهش 40 هزار تنی محصول پسته در رفسنجان بودیم این یعنی معادل 16 هزار میلیارد تومان پول به شهرستان وارد نشد لذا زندگی مردم این شهرستان به تولید پسته وابسته است که البته کشاورزان در 18 فروردین سال جدید باید آمادگی لازم جهت مقابله با بروز بلایای طبیعی سرمازدگی داشته باشند.

وی با اشاره به اینکه اتاق بازرگانی رفسنجان دارای بالای 120 عضو است گفت: نگاه بد برخی ها کل کار را قفل می کند و برخی در موفقیت سرمایه گذار اختلال ایجاد می کنند اما برخی سرمایه گذاران با جدیت به کار خود ادامه می دهند؛ قطعی برق و گاز واحدهای تولیدی معضل مهمی است که باید در رفع آن تدابیر لازم اندیشیده شود مثلا در کار تولیدی یکی از واحدهای رفسنجان که زندگی مردم است و تعدادی افراد مشغول هستند برق را قطع می کنند که منجر به مشکلاتی می شوند.

فداکار ادامه داد: انرژی خورشیدی در استان بهترین مزیت است اگر برق در شهرستان از این طریق تولید شود واحدهای تولیدی با مشکل مواجه نمی شوند؛ همچنین دنبال این بودیم فشار گاز خانگی را کاهش دهیم تا گاز واحدهای تولیدی قطع نشود؛ واقعیت این است که مشکل شبکه نداریم و مشکل کمبود گاز در کشور وجود دارد و بهتر است مصرف گاز خانگی کاهش یابد.

استاندار کرمان خاطرنشان کرد: اروند چرخ واحدی تولیدی در رفسنجان است که دارای کمبود انرژی است و دنبال رفع این معضل واحد اروند چرخ هستیم.

وی خاطرنشان کرد: شرکت ملی صنایع مس ایران 1500 میلیارد تومان اعتبار از بانک های خارج استان به بانک کشاورزی استان کرمان انتقال داد تا به مردم تسهیلات واگذار کند که 700 میلیارد تومان از این میزان در بانک رفسنجان انتقال یافت.

فداکار بیان کرد: شرکت مس باید منابع خود را بیاورد و برای رفع مشکلات مردم سرمایه گذاری وکند.

وی اظهار کرد: بانک ها گاهاً اطلاعاتی کامل را در جلسه ها نمی دهند و باید با بانک خارج از جلسه مشکلات را حل کنیم سپس به جلسات رفع موانع تولید ببریم تا به صورت نهایی رفع مشکل گردد.

استاندار کرمان اظهار داشت: بازی های دلار در ایران ماهیت اقتصادی ندارد، وضعیت دلار عرصه جنگ است ولی نرخی که بالا رفت نزدیک 30 درصد برگشت؛ بهرحال نرخ تورم جهانی است و تفاوت نرخ تورم ها و با این حرکات دشمن در سلیمانیه باعث شد که دلار افزایش یابد به هر حال سعی داریم در رفع موانع تولید پیگیری های لازم را انجام دهیم تا اشتغال ها با مشکل روبرو نشوند.


برچسب ها:

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

19 + یازده =

مطالب مرتبط
ایتا سروش بله تلگرام اینستاگرام
درباره ما

ایستار در لغت نامه ها ایستار را معانی بسیار است.اما آنچه که ما را وا داشت تا نام ایستار را برای حضور در عرصه فعالیت سیاسی بر گزینیم توجه به دو معنا بود اول نوع نگرش و طرز فکر و دوم ثبات قدم و استوار بودن. مجموعه ایستار ماحصل اجماعِ فکری گروهی از جوانان انقلابی است که در سالهای متمادی فعالیت خود در عرصه های سیاسی و اجتماعی و اقتصادی به باوری در چهار چوب ایستار رسیده اند. ایستار برای ما ایستادگی خردمندانه برای تحقق اصول است، اصولی که منبعث از وحی و عقل است . سعی ما بر این است که در دامگه حوادث با تکیه بر دین و دانش به خردمندانه ترین مسیر ممکن قدم بگذاریم

تمامی حقوق سایت برای تارنمای خبری ایستار محفوظ می باشد.