۱۰ تیر ۱۳۹۹ - ۱۱:۴۷

لینک کوتاه: https://istarnews.ir?p=1093


عضو کمیسیون اجتماعی مجلس گفت:تنها راه مقابله با اژدهای هفت سر فساد ایجاد شفافیت در هر سه قوه به ویژه قوه مجریه است

عضو کمیسیون اجتماعی مجلس گفت:تنها راه مقابله با اژدهای هفت سر فساد ایجاد شفافیت در هر سه قوه به ویژه قوه مجریه است.

به گزارش ایستار به نقل از تسنیم علی اصغر عنابستانی نماینده  سبزوار در مجلس شورای اسلامی ، با بیان اینکه باید در سازوکار و ساختار مجلس اصلاحاتی انجام شود، گفت: در وهله اول باید مشکلات کشور در کمیسیون های تخصصی احصا شود و اولویت بندی در این زمینه انجام شود و با نگاه تخصصی و کارشناسانه به دنبال رفع آنها باشیم.

وی با بیان اینکه یکی از اولویتهای مهم کشور و مجلس مقابله با اژدهای فساد است، ادامه  داد:تنها راه مقابله با این اژدهای هفت سر ایجاد شفافیت در هر سه قوه به ویژه قوه مجریه است.تمام اطلاعات و مذاکرات و طرح‌ها و حساب‌های شرکت‌های دولتی و عمومی و حساب‌های مالیاتی و حساب‌های تجاری، بانکی و … باید برای مردم شفاف شود، هیچ رانت اطلاعاتی که منجر به فساد می‌شود نباید باقی بماند.

نماینده سبزوار در مجلس با تاکید براینکه  قانون جامع حذف تعارضات منافع و قانون حمایت از افشاگران فساد به همراه قانون جامع شفافیت باید در همین روزهای اولیه مجلس به سرانجام برسد، اضافه کرد:بعد از حذف فساد باید به فکر درمان ساختارهای اقتصاد بیمار کشور باشیم که در این زمینه مالیات اولویت اول است، بار مالیات باید از دوش تولید و سرمایه‌های مواد به دوش سرمایه‌های راکد و واسطه ای منتقل شود. مالیات را باید از عواید سرمایه، مسکن، خانه‌های خالی، زمین و معادن رها شده، خانه‌ها و ماشین ‌های لوکس گرفت. اگر قرار است جهش تولید اتفاق بیفتد باید به تولیدکننده یارانه بدهیم نه اینکه از او مالیات‌های هنگفت بگیریم.

عضو کمیسیون اجتماعی مجلس با بیان اینکه  ساختار پولی و مالی و گمرکی هم باید به فوریت دگرگون شود، افزود: قانون مدیریت خدمات کشوری در جهت رفع کامل تبعیض‌های پردختی به کارکنان و بازنشستگان و کار محور کردن پرداخت‌ها به جای وقت موری اصلاح فوری شود.

عنابستانی عنوان کرد: در سیر تحول مجلس، پارلمان باید از کارخانه تولید قانون بدون در نظر گرفتن ظرفیت های اجرایی آن به یک ساختار قدرتمند نظارتی تبدیل شود، کسی نباید جرات کند قانون مصوب مجلس را به هر شکل و بهانه‌ای اجرا نکند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

11 + هفده =