منو

پلمب ۲ واحد صنفی متخلف در رفسنجان

۲ واحد صنفی متخلف در رفسنجان پلمب شدند.

۲۶ فروردین ۱۴۰۲

به گزارش ایستار، محمد قریب بازپرس دادسرای عمومی و انقلاب رفسنجان  در راستای طرح صیانت از حقوق شهروندی از چندین رستوران و مراکز مواد غذایی در شهرستان رفسنجان بازدید بعمل آوردند که در این راستا ۲واحد صنفی متخلف پلمب وچند واحد صنفی دیگر تذکر کتبی داده شد.

وی بیان داشت:از جمله واجبات دین اسلام روزه است و خداوند در ماه رمضان مسلمانان را دعوت به انجام این عمل واجب نموده است. روزه خواری در شرع مقدس گناه و حرام دانسته شده است. با این حال، عده‌ای از افراد بنا به دلایلی همچون بیماری و سفر از این حکم واجب مستثنی هستند و بر آنها، روزه گرفتن واجب نیست؛ لیکن، این اشخاص هم نبایستی در ملا عام مرتکب عمل روزه خواری گردند.

قریب افزود : در ادامه بازدید به اصناف تذکرات داده شد که در صورت عدم رعایت با آن صنوف برخورد قانونی خواهد شد و صنوف متخلف نیز پرونده تشکیل وبه دادسرا ارسال گردید.

وی تصریح کرد :مجموعه ای که بخواهد حرمت ایام باقیمانده ماه مبارک رمضان را رعایت نکند و حقوق مردم را را پایمال نماید از طریق دادسرا با آن برخورد قانونی خواهد شد.

قریب ضمن تشکر از مردم رفسنجان افزود: قانون مجازات اسلامی به تبعیت از شرع مقدس تظاهر به اعمال حرام در ملا عام را جرم شناخته است و به جهت آن مجازات در نظر گرفته است. بر اساس شرع، روزه خواری در ملا عام نیز حرام بوده و از این رو در قانون، مجازات سختی برای مرتکبین آن پیش بینی شده است. به همین خاطر، الزامی است تا از مجازات روزه خواری و شرایط اعمال آن آگاهی داشت .


برچسب ها:

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

بیست − یک =

مطالب مرتبط
ایتا سروش بله تلگرام اینستاگرام
درباره ما

ایستار در لغت نامه ها ایستار را معانی بسیار است.اما آنچه که ما را وا داشت تا نام ایستار را برای حضور در عرصه فعالیت سیاسی بر گزینیم توجه به دو معنا بود اول نوع نگرش و طرز فکر و دوم ثبات قدم و استوار بودن. مجموعه ایستار ماحصل اجماعِ فکری گروهی از جوانان انقلابی است که در سالهای متمادی فعالیت خود در عرصه های سیاسی و اجتماعی و اقتصادی به باوری در چهار چوب ایستار رسیده اند. ایستار برای ما ایستادگی خردمندانه برای تحقق اصول است، اصولی که منبعث از وحی و عقل است . سعی ما بر این است که در دامگه حوادث با تکیه بر دین و دانش به خردمندانه ترین مسیر ممکن قدم بگذاریم

تمامی حقوق سایت برای تارنمای خبری ایستار محفوظ می باشد.