۱۲ تیر ۱۳۹۹ - ۱۰:۳۶

لینک کوتاه: https://istarnews.ir?p=1139


امسال ۲۵۰ میلیارد تومان مدرسه با مشارکت خیرین در استان کرمان ساخته می‌شود

مدیرکل آموزش و پرورش استان کرمان از ساخت حدود ۲۵۰ میلیارد تومان مدرسه با مشارکت خیرین در سال ۹۹ در استان کرمان خبر داد.

به گزارش ایستار به نقل ازتسنیم، احمد اسکندری‌نسب صبح امروز در آیین افتتاح دبستان خیرساز حضرت بقیه‌الله(عج) کرمان که با حضور سیدجواد حسینی معاون وزیر و رئیس سازمان آموزش و پرورش استثنایی و سیدمحمد واعظی‌نژاد مدیرکل نوسازی، توسعه و تجهیز مدارس استان کرمان برگزار شد با تبریک ولادت امام رضا(ع) و دهه کرمات و گرامیداشت یاد و خاطره شهیدان یوسف‌اللهی و سپهبد شهید قاسم سلیمانی اظهار داشت: این مدرسه توسط خانواده شهید یوسف‌اللهی ساخته شده که جای قدردانی دارد.

وی با اشاره به ساخت پنج فضای آموزشی ویژه دانش‌آموزان مدارس استثنایی در استان کرمان گفت: هفته‌ای نیست که چند روز آن افتتاحات فضای آموزشی استان کرمان نباشد.

مدیرکل آموزش و پرورش استان کرمان با بیان اینکه بخشی از این فضاهای آموزشی توسط خیرین استان احداث می‌شود افزود: در سال 99 حدود 250 میلیارد تومان مدرسه با مشارکت خیرین در استان کرمان ساخته می‌شود.

وی با تاکید بر اینکه در شهر کرمان بیشترین مشکل را در فضای آموزشی داریم تصریح کرد: در بعضی مدارس تعداد دانش‌آموزان در یک کلاس درسی 48 نفر است.

به گزارش تسنیم دبستان خیرساز حضرت بقیه‌الله(عج) کرمان با 6 کلاس درس و با داشتن کارگاه و آزمایشگاه و هزار و 400 مترمربع زیربنای آموزشی در 4 طبقه با اعتباری بالغ بر 13 میلیارد ریال توسط خانواده شهید یوسف‌اللهی ساخته شده است.

شهید “محمّدحسین یوسف‌اللهی” عارفی است که در در واحد اطلاعات عملیات لشکر 41 ثارالله، مراتب کمال الی‌الله را طی کرد؛ این شهید بزرگوار یکی از دوستان و همرزمان نزدیک شهید سلیمانی بود که طبق وصیت سپهبد شهید حاج قاسم سلیمانی او را در جوار این شهید در گلزار شهدای کرمان به خاک سپردند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

13 − 10 =