منو

احداث 260 هکتار گلخانه در شمال استان کرمان

رئیس سازمان جهاد کشاورزی شمال استان کرمان گفت: در شمال استان بیش از ۲۶۰ هکتار گلخانه احداث شده است.

۱۲ تیر ۱۳۹۹

به گزارش ایستار به نقل ازفارس ، عباس سعیدی امروز در حاشیه بازدید از گلخانه هیدروپونیک 13 هکتاری دانشگاه آزاد رفسنجان اظهار داشت: در الگوی کشتی که ما در استان داریم، گلخانه‌ها یکی از مواردی‌‌ست که در الگوی کشت قرار گرفته است.

رئیس سازمان جهاد کشاورزی شمال استان کرمان عنوان کرد: در شمال استان بیش از ۲۶۰ هکتار گلخانه احداث شده و با توجه به اینکه گلخانه‌ها نیاز آبی بسیار پایینی دارند نسبت به کشت محیط باز، ده برابر کمتر آب مصرف می‌کنند یا این که می‌توانیم بگوییم ده برابر محصول بیشتر تولید می‌کنند.

وی با ذکر این مطلب که توصیه‌ای داریم برای اینکه کشت گلخانه‌ای انجام شود کشت از محیط باز به داخل گلخانه‌ها منتقل شود، ادامه داد: در این روش آفات به خوبی کنترل می‌شوند و محصول بسیار سالم تولید می‌شود که عمدتا صادرات صورت می‌گیرد که نشان از سلامت محصول تولیدی است.

وی ادامه داد: در شهرستان‌هایی مثل شهرستان رفسنجان که ما الگوی کشت دیگری نداریم، به غیر از باغ‌های پسته، توصیه داریم که کشاورزان و سرمایه‌گذاران از این فرصت بسیار خوبی که وجود دارد برای توسعه کشت‌های گلخانه‌ای ورود کنند.

سعیدی خاطرنشان کرد: امروز در دانشگاه آزاد اسلامی واحد رفسنجان الگوی کشتی را اجرا کردند برای بحث گلخانه‌های هیدروپونیک که بسیار موفق بودند و عملکرد بسیار خوبی داشته و راضی هستند که ظرف یک سال گلخانه راه‌اندازی شده و به ثمر نشسته و محصولش را به بازار عرضه کردند.

وی بیان کرد: این موضوع می‌تواند الگوی بسیار خوبی برای سرمایه‌گذارانی که دنبال فرصت سرمایه‌گذاری هستند، باشد چراکه  این گونه کشت‌ها محصولات‌شان عمدتا به خارج از کشور صادر می‌شود و یکی از الگوهای موفق کشت است که در آب هم به خوبی صرفه‌جویی صورت می‌گیرد.

سعیدی توضیح داد: حمایت‌هایی هم که دولت از گلخانه‌ها می‌کند تسهیلات بانکی است که به هر میزانی که بسته به سازه گلخانه‌ای که می‌خواهند اجرا کنند در اختیار متقاضیان قرار می‌گیرد و ما الان محدودیتی برای ارائه تسهیلات بانکی نداریم.

وی اضافه کرد: آب هم که کشاورز خودش دارد و اگر احیانا جایی باشد که زمین نباشد ما زمین هم از عرصه‌های بلامعارض می‌توانیم در اختیار متقاضیان قرار دهیم، بنابراین تسهیلات بانکی، زمین و شرایط  برای سرمایه‌گذاری در گلخانه‌ها مهیاست.


برچسب ها:

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

پانزده − 2 =

مطالب مرتبط
ایتا سروش بله تلگرام اینستاگرام
درباره ما

ایستار در لغت نامه ها ایستار را معانی بسیار است.اما آنچه که ما را وا داشت تا نام ایستار را برای حضور در عرصه فعالیت سیاسی بر گزینیم توجه به دو معنا بود اول نوع نگرش و طرز فکر و دوم ثبات قدم و استوار بودن. مجموعه ایستار ماحصل اجماعِ فکری گروهی از جوانان انقلابی است که در سالهای متمادی فعالیت خود در عرصه های سیاسی و اجتماعی و اقتصادی به باوری در چهار چوب ایستار رسیده اند. ایستار برای ما ایستادگی خردمندانه برای تحقق اصول است، اصولی که منبعث از وحی و عقل است . سعی ما بر این است که در دامگه حوادث با تکیه بر دین و دانش به خردمندانه ترین مسیر ممکن قدم بگذاریم

تمامی حقوق سایت برای تارنمای خبری ایستار محفوظ می باشد.