منو

ثبت بید کهنسال قدمگاه سرچشمه رفسنجان در فهرست میراث طبیعی کشور

رییس اداره میراث فرهنگی،گردشگری و صنایع دستی شهرستان رفسنجان گفت:بید قدمگاه سرچشمه رفسنجان به عنوان دومین اثر ملی این شهرستان در فهرست میراث طبیعی کشور قرار گرفت.

۲۸ اردیبهشت ۱۴۰۲

به گزارش ایستار، حسن حسینی اظهار کرد: این اثر طبیعی که ماه های قبل به صورت مشروط ثبت شده بود با تکمیل پرونده و ابلاغ لوح ثبتی آن در فهرست میراث طبیعی کشور قرار گرفت.

رییس اداره میراث فرهنگی،گردشگری و صنایع دستی شهرستان رفسنجان افزود: این درخت کهنسال که از رسته تلخه بید و دارای قدمت 280 ساله است در مسیر یک جویبار دائمی روییده و از رویشگاه خود در جهت شیب زمین و مسیر آب قریب 100 متر رشد و به تنهایی جنگل کوچکی را ایجاد کرده است.

او بیان کرد: قطر تنه اصلی این درخت 12/7 متر بوده و در منطقه سرچشمه و در دامنه کوه موسوم به امیرالمومین قرار گرفته است.

حسینی ادامه داد: این اثر طبیعی بعد از درخت کهنسال پسته اودرج دومین اثر ثبتی رفسنجان در فهرست ملی میراث طبیعی به شمار می رود.

 


برچسب ها:

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

یازده − 7 =

مطالب مرتبط
ایتا سروش بله تلگرام اینستاگرام
درباره ما

ایستار در لغت نامه ها ایستار را معانی بسیار است.اما آنچه که ما را وا داشت تا نام ایستار را برای حضور در عرصه فعالیت سیاسی بر گزینیم توجه به دو معنا بود اول نوع نگرش و طرز فکر و دوم ثبات قدم و استوار بودن. مجموعه ایستار ماحصل اجماعِ فکری گروهی از جوانان انقلابی است که در سالهای متمادی فعالیت خود در عرصه های سیاسی و اجتماعی و اقتصادی به باوری در چهار چوب ایستار رسیده اند. ایستار برای ما ایستادگی خردمندانه برای تحقق اصول است، اصولی که منبعث از وحی و عقل است . سعی ما بر این است که در دامگه حوادث با تکیه بر دین و دانش به خردمندانه ترین مسیر ممکن قدم بگذاریم

تمامی حقوق سایت برای تارنمای خبری ایستار محفوظ می باشد.