منو

جشن روز جهانی ام اس در رفسنجان برگزار شد

همزمان با فرا رسیدن ۹ خرداد ماه روز جهانی ام اس جشن روز جهانی ام اس در رفسنجان برگزار شد.

۰۹ خرداد ۱۴۰۲

به گزارش ایستار، صبح امروز جشن روز جهانی ام اس به همت انجمن ام اس، دانشگاه علوم پزشکی، هیات ورزشی بیماران خاص، باشگاه ورزشی شهرداری رفسنجان و مجتمع مس سرچشمه با حضور بیش از 100 بیمار ام.اس در تالار لوکس طلایی برگزار شد.

علیرضا وکیلیان رئیس انجمن ام اس رفسنجان در این مراسم عنوان کرد:هر ساله به کمک خیرین شهرستان جشن باشکوهی به مناسبت روز جهانی ام اس برای بیماران ام.اس شهرستان برگزار میشود که امسال علاوه بر برگزاری جشن، تور یک روزه به منطقه گردشگری لاله برگزار خواهد شد.

وی با اشاره به اینکه در حال حاضر ۵۰۰ بیمار ام اس تحت پوشش خدمات انجمن ام.اس شهرستان رفسنجان قرار دارند،افزود:استان کرمان رتبه چهارم ام اس را در ایران دارد که میطلبد بیماران ام اس استان کرمان مورد حمایت های ویژه ای قرار گیرند.

علیرضا وکیلیان تاکید کرد: متاسفانه تسهیلات پنجاه میلیونی بیماران ام.اس در رفسنجان تحقق نیافته است و بانک ملی که مسئول پرداخت تسهیلات بیماران ام.اس بود هنوز پاسخ قانع کننده ای ارائه نداده است که امیدوارم با پیگیری مسئولین شهرستان و انجمن ام اس این وعده تحقق یابد.

وی در ادامه گفت:متاسفانه عوامل محیطی منطقه رفسنجان از جمله؛ آلایندگی های مجتمع مس سرچشمه و سم پاشی باغات پسته باعث تشدید بیماری ام اس میشود و در شهرستان رفسنجان نسبت بیماران ام اس زن به مرد چهار به یک است .

رئیس انجمن ام اس رفسنجان اذعان کرد: امیدوارم مجتمع مس سرچشمه رفسنجان با توجه به مسئولیت اجتماعی که دارد در این دوره هم مانند ادوار گذشته توجه بیشتری به بیماران ام.اس رفسنجان داشته باشد.

علیرضا وکیلیان در پایان گفت: خیرین گرامی شهرستان رفسنجان میتوانند کمک های نقدی خود را به شماره کارت انجمن‌ ام اس رفسنجان 5894637000075314 واریز نمایند.

در پایان این‌ مراسم با اهدای گل و کارت هدیه از بیماران ام اس رفسنجان تقدیر شد .


برچسب ها:

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

هفده − 15 =

مطالب مرتبط
ایتا سروش بله تلگرام اینستاگرام
درباره ما

ایستار در لغت نامه ها ایستار را معانی بسیار است.اما آنچه که ما را وا داشت تا نام ایستار را برای حضور در عرصه فعالیت سیاسی بر گزینیم توجه به دو معنا بود اول نوع نگرش و طرز فکر و دوم ثبات قدم و استوار بودن. مجموعه ایستار ماحصل اجماعِ فکری گروهی از جوانان انقلابی است که در سالهای متمادی فعالیت خود در عرصه های سیاسی و اجتماعی و اقتصادی به باوری در چهار چوب ایستار رسیده اند. ایستار برای ما ایستادگی خردمندانه برای تحقق اصول است، اصولی که منبعث از وحی و عقل است . سعی ما بر این است که در دامگه حوادث با تکیه بر دین و دانش به خردمندانه ترین مسیر ممکن قدم بگذاریم

تمامی حقوق سایت برای تارنمای خبری ایستار محفوظ می باشد.