۱۲ تیر ۱۳۹۹ - ۱۶:۴۳

لینک کوتاه: https://istarnews.ir?p=1165


افزایش ظرفیت بیمه کارگران ساختمانی استان کرمان به 53 هزار نفر

مدیرکل تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان کرمان گفت: در حال حاضر 40 هزار نفر از کارگران ساختمانی در استان کرمان از خدمات بیمه تأمین اجتماعی بهره‌مند هستند و این ظرفیت در استان به 53 هزار نفر افزایش یافته است.

به گزارش ایستاربه نقل از فارس،  رضا اسماعیلی در مراسم تجلیل از کارگران ساختمانی این شهرستان در بوستان لاله اظهار کرد: کارگران ساختمانی از اقشار آسیب‌پذیر و پرتلاشی هستند که حوادث ناشی از کار بیشتر متوجه آنها می‌شود که باید زیر پوشش بیمه باشند، هم اکنون 40 هزار نفر در استان کرمان از خدمات بیمه تأمین اجتماعی کارگران ساختمانی بهره‌مند هستند.

مدیرکل تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان کرمان عنوان کرد:  58 درصد حوادث ناشی از کار خطای انسانی است و این بیمه در سطح استان به 53 هزار  نفر افزایش ظرفیت یافته که لازم است کارگران فصلی ساختمانی بیمه نشده با مراجعه به نمایندگی‌های ادارات تأمین اجتماعی، آموزش فنی و حرفه‌ای و رئیس کانون انجمن کارگران ساختمانی در شهرستان‌های خود مراجعه و از خدمات بیمه تامین اجتماعی بهره‌مند شوند.

 اسماعیلی از کسب رتبه اول شهرستان سیرجان در اشتغال و جذب نیروی کارگر خبرداد و گفت: طی دو سال گذشته سیرجان در حوزه اشتغال رتبه نخست استان را کسب کرده است.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

15 − 9 =