منو

شرکت مس رفسنجان، نه یک کلمه کم ، نه یک کلمه بیشتر

۲۱ خرداد ۱۴۰۲

 

تارنمای خبری ایستار// با سفر حجت‌الاسلام رئیسی به استان آذربایجان شرقی رسما شرکت مس آذربایجان به شکل مستقل از شرکت ملی صنایع مس ایران آغاز بکار کرد.

ساده کلام اینکه آذری ها معادن مس خود را از پول معادن کرمان آباد کردند و با رسیدن به مرحله تولید مس کاتد و در زمانی که باید ه‍زینه هزاران میلیارد تومان سرمایه‌گذاری شرکت مس را به مبدأ برگردانند با نگاهی قومی و با فشار مسوولین خود مستقل شدند.

بنابراین حالا که دخل خود را از شرکت ملی مس جدا کرده‌اند ، قاعده عقلانی حکم می کند که خرج آن نیز از شرکت ملی مس جدا شود.

این یعنی از امروز شرکت مس هست و منابع معدنی متمرکز در استان کرمان که بنا به آمار اثبات شده و بدور از هر پروپاگاندایی ،بیشترین میزان ذخایر معادن ایران و خاورمیانه را در دل خود جای داده است.

از لابه لای آمار و ارقام اعلامی شرکت مس می توان فهمید، از ۱۸ میلیارد تن ذخایر اعلامی آن تنها کمتر از ۶ میلیارد تن آن ذخایر اثبات شده در معدن سونگون است و مابقی ذخایر معادن مس خارج آذربایجان و در واقع معادن کرمان به ویژه معادن پیرامون معدن مس سرچشمه رفسنجان است.

این بدان معنا است که از امروز شرکت مس هست و رفسنجان و شهربابک و بنا به قاعده ای که برادران آذری پایه گذارده اند معدن ما فقط و فقط برای این خطه است و لاغیر.

اینکه چه میزان از مزایای معادن مس رفسنجان به این شهر و مردمش تعلق دارد موضوع مهمی است که از همین لحظه می بایست مهم ترین دغدغه گروهای سیاسی،مدیران،صاحب منصبان و حتا مردمان این شهر جدای از هر گونه گرایش سیاسی و اجتماعی باشد.

قطعا از امروز می بایست مابین سهم مردم رفسنجان از منابع معدن سرچشمه،سریدون و دره زار و تعلق درآمدهای آن به رفسنجان و تصاحب کرسی های مدیریتی این صنعت توسط مدیرانی رفسنجانی رابطه ای مستقیم و متناسب برقرار گردد.
نکته جالب آن است که در میان مدیران دفتر خیابان ساعی به ندرت و در برخی شرکت های زیر مجموعه بعضاً حتا یک مدیر رفسنجانی حضور ندارد و این رویه ای است که می بایست به طور قطع اصلاح گردد.

این مسیر نمی گردد مگر با وحدت همه مردم و جریان های سیاسی شهر برای تحقق این خواسته مهم:
( معادن مس رفسنجان برای مردم رفسنجان ))

 


برچسب ها:

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

13 − 3 =

مطالب مرتبط
ایتا سروش بله تلگرام اینستاگرام
درباره ما

ایستار در لغت نامه ها ایستار را معانی بسیار است.اما آنچه که ما را وا داشت تا نام ایستار را برای حضور در عرصه فعالیت سیاسی بر گزینیم توجه به دو معنا بود اول نوع نگرش و طرز فکر و دوم ثبات قدم و استوار بودن. مجموعه ایستار ماحصل اجماعِ فکری گروهی از جوانان انقلابی است که در سالهای متمادی فعالیت خود در عرصه های سیاسی و اجتماعی و اقتصادی به باوری در چهار چوب ایستار رسیده اند. ایستار برای ما ایستادگی خردمندانه برای تحقق اصول است، اصولی که منبعث از وحی و عقل است . سعی ما بر این است که در دامگه حوادث با تکیه بر دین و دانش به خردمندانه ترین مسیر ممکن قدم بگذاریم

تمامی حقوق سایت برای تارنمای خبری ایستار محفوظ می باشد.