منو

70 درصد قربانیان جرایم اینترنتی «زن» هستند

رئیس پلیس فتا استان کرمان گفت: در حالی زنان حدود 70 درصد قربانیان جرایم اینترنتی را شامل می‌شوند که اکثر کلاهبرداران مرد هستند.

۰۳ تیر ۱۴۰۲

به گزارش ایستار به نقل از فارس،محمدرضا رضایی امروز در گفت‌و‌گو با خبرنگار فارس در کرمان اظهار داشت: حدود 70 درصد قربانیان جرایم اینترنتی «زنان» هستند در حالی که بیشتر کلاهبردارن فضای مجازی را مردان تشکیل می‌دهند.

وی به ارائه گزارشی از آمار سه‌ماهه نخست سال‌جاری پرداخت و بیان کرد: در سه‌ماهه امسال نسبت به‌مدت مشابه سال قبل 18 درصد رشد جرایم فضای مجازی را در استان کرمان شاهد هستیم.

رئیس پلیس فتا استان کرمان ادامه داد: بیشترین موارد جرایم فضای مجازی مربوط به کلاهبرداری اینترنتی‌ست و سپس برداشت‌های غیرمجاز با آماری برابر با 32 درصد در رتبه بعدی قرار دارند.

رضایی همچنین از مزاحمت‌ها و انتشار تصاویر خصوصی به‌عنوان دیگر جرایم فضای مجازی نام برد و  تصریح کرد: 80 درصد از جرایم اینترنتی در استان کرمان طی سه ماهه امسال کشف شده است.


برچسب ها:

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

چهارده − 4 =

مطالب مرتبط
ایتا سروش بله تلگرام اینستاگرام
درباره ما

ایستار در لغت نامه ها ایستار را معانی بسیار است.اما آنچه که ما را وا داشت تا نام ایستار را برای حضور در عرصه فعالیت سیاسی بر گزینیم توجه به دو معنا بود اول نوع نگرش و طرز فکر و دوم ثبات قدم و استوار بودن. مجموعه ایستار ماحصل اجماعِ فکری گروهی از جوانان انقلابی است که در سالهای متمادی فعالیت خود در عرصه های سیاسی و اجتماعی و اقتصادی به باوری در چهار چوب ایستار رسیده اند. ایستار برای ما ایستادگی خردمندانه برای تحقق اصول است، اصولی که منبعث از وحی و عقل است . سعی ما بر این است که در دامگه حوادث با تکیه بر دین و دانش به خردمندانه ترین مسیر ممکن قدم بگذاریم

تمامی حقوق سایت برای تارنمای خبری ایستار محفوظ می باشد.