منو

کاهش خاموشی چاه موتورهای کشاورزی رفسنجان به دستور رئیس جمهور

فرماندار رفسنجان از دستور مستقیم آیت الله سیدابراهیم رئیسی، رئیس جمهور محترم دولت سیزدهم در رابطه با کاهش خاموشی چاه موتورهای آب کشاورزی شهرستان رفسنجان خبر داد و گفت: بنا به این دستور خاموشی چاه های کشاورزی شهرستان در تابستان امسال از سه روز در هفته به یک روز در هفته تقلیل یافت.

۱۲ تیر ۱۴۰۲

به گزارش ایستار، مهندس حسین رضایی افزود: برای کاهش مصرف انرژی در تابستان، مقرر شده بود که هر هفته سه روز و هر روز به مدت ۵ ساعت چاه موتورهای آب کشاورزی در رفسنجان خاموش شوند که این امر هم به موتورها و هم به محصول آسیب وارد می کند.

وی با اشاره به اینکه شهریورماه امسال رویداد مهم برداشت ۶۵ هزار تن محصول پسته از باغ های این شهرستان برگزار می شود تصریح کرد: با توجه به اینکه سالهای اخیر به دلیل عوامل مختلف تغییرات اقلیمی و خشکسالی ها محصولی نبود اما امسال این محصول به میزان زیادی بر درختان وجود دارد نیاز است آبرسانی به آن ها انجام شود تا محصول خوبی برداشت و امیدافرینی در جامعه ایجاد شود.

رضایی بیان کرد: آبرسانی به درختان مستلزم فراهم سازی انرژی برق و کاهش خاموشی های چاه موتورهاست‌ که خوشبختانه این کاهش خاموشی ها به دستور آیت الله رییسی رئیس جمهور دولت سیزدهم در سفری که جمعه اخیر به رفسنجان داشت صادر شد.

وی خاطرنشان کرد: بنا به این دستور قرار شد هر هفته به مدت یک روز آن هم به میزان ۵ ساعت چاه های کشاورزی شهرستان خاموش شوند.

رفسنجان دارای بیش از ۸۰ هزار هکتار باغ پسته و بیش از هزار حلقه چاه کشاورزی است.

 


برچسب ها:

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

هجده − سیزده =

مطالب مرتبط
ایتا سروش بله تلگرام اینستاگرام
درباره ما

ایستار در لغت نامه ها ایستار را معانی بسیار است.اما آنچه که ما را وا داشت تا نام ایستار را برای حضور در عرصه فعالیت سیاسی بر گزینیم توجه به دو معنا بود اول نوع نگرش و طرز فکر و دوم ثبات قدم و استوار بودن. مجموعه ایستار ماحصل اجماعِ فکری گروهی از جوانان انقلابی است که در سالهای متمادی فعالیت خود در عرصه های سیاسی و اجتماعی و اقتصادی به باوری در چهار چوب ایستار رسیده اند. ایستار برای ما ایستادگی خردمندانه برای تحقق اصول است، اصولی که منبعث از وحی و عقل است . سعی ما بر این است که در دامگه حوادث با تکیه بر دین و دانش به خردمندانه ترین مسیر ممکن قدم بگذاریم

تمامی حقوق سایت برای تارنمای خبری ایستار محفوظ می باشد.