منو

مراکز خرید و فروش پسته در رفسنجان ساماندهی شوند/کشاورزان مراقب تاجرنماها باشند

فرماندار رفسنجان بر ساماندهی مراکز خرید و فروش محصول کشاورزی پسته در این شهرستان تاکید کرد و با اشاره به اینکه 220 مرکز دارای جواز کسب در حال فعالیت هستند گفت: باغداران در هنگام فروش پسته با مراکز معتبر و دارای پروانه کسب، معامله انجام دهند.

۱۱ شهریور ۱۴۰۲

به گزارش روابط عمومی فرمانداری رفسنجان حسین رضایی در نشستی با مسئول نمایندگی اتاق بازرگانی رفسنجان، رئیس اتحادیه صنف پسته فروشان شهرستان و جمعی دیگر از مسئولان بیان کرد: 220 مرکز خرید و فروش پسته دارای مجوز در رفسنجان فعالیت دارند و همچنین 42 مورد هم فاقد جواز کسب در حال فعالیت هستند.

وی افزود: صاحبان این حرفه که مجوز کسب ندارند باید به اتحادیه صنف پسته فروشان مراجعه و جواز کسب را دریافت نمایند.
رضایی بیان کرد: کشاورزان باید شناخت کامل از فرد خریدار محصول داشته باشند و با احراز توانایی مالی خریدار و نیز با افراد خوشنام صنعت پسته اقدام به فروش پسته کنند به نحوی که چنانچه خریدار بعداً با مشکلاتی مواجه شد بتواند جوابگوی مشکلات باشد؛ زیرا که در سال های پرمحصول کشاورزی، افرادی تحت عنوان تاجر (تاجرنما) اقدام به خرید و فروش و سوءاستفاده می کنند که باغداران بایستی مراقبت کنند.
فرماندار رفسنجان ضمن اشاره به نزدیک شدن زمان برداشت پسته اعلام کرد: به منظور پیشگیری از سرقت پسته، کشاوزان همکاری لازم را با نگهبانان و نیروهای انتظامی داشته باشند و همچنین در زمان بکارگیری نیروهای مورد نیاز در باغات، برداشت پسته و انبارها دقت لازم را به کار گیرند.
وی افزود: لازم است محصول پسته در محلی مناسب نگهداری شود به نحوی که منافذ ورودی اعم از درب و پنجره و کانالهای برودتی، دارای حفاظ و در صورت امکان مجهز به سامانه ضد سرقت در سال جاری باشد.
وی خاطرنشان کرد: امسال قرار است رویداد برداشت 70 هزار تن معادل 32 درصد پسته کشور در رفسنجان برداشت و روزانه 20 هزار کارگر به امر برداشت کمک کنند.


برچسب ها:

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

پنج × پنج =

مطالب مرتبط
ایتا سروش بله تلگرام اینستاگرام
درباره ما

ایستار در لغت نامه ها ایستار را معانی بسیار است.اما آنچه که ما را وا داشت تا نام ایستار را برای حضور در عرصه فعالیت سیاسی بر گزینیم توجه به دو معنا بود اول نوع نگرش و طرز فکر و دوم ثبات قدم و استوار بودن. مجموعه ایستار ماحصل اجماعِ فکری گروهی از جوانان انقلابی است که در سالهای متمادی فعالیت خود در عرصه های سیاسی و اجتماعی و اقتصادی به باوری در چهار چوب ایستار رسیده اند. ایستار برای ما ایستادگی خردمندانه برای تحقق اصول است، اصولی که منبعث از وحی و عقل است . سعی ما بر این است که در دامگه حوادث با تکیه بر دین و دانش به خردمندانه ترین مسیر ممکن قدم بگذاریم

تمامی حقوق سایت برای تارنمای خبری ایستار محفوظ می باشد.