۱۷ تیر ۱۳۹۹ - ۱۰:۱۷

لینک کوتاه: https://istarnews.ir?p=1261


عدم توان مالی ۹۰ هزار خانواده در استان کرمان برای خرید انشعاب گاز به وزیر نفت عنوان شد

رئیس مجمع نمایندگان استان کرمان گفت: در جلسه با وزیر نفت موضوع ۹۰ هزار انشعاب گاز آماده واگذاری که به دلیل عدم توان مالی خانوارها امکان واگذاری نبوده مطرح شد.

به گزارش ایستار به نقل از تسنیم ، شهباز حسن‌پور شامگاه دوشنبه در تشریح جزئیات جلسه مجمع نمایندگان استان کرمان با بیژن زنگنه وزیر نفت اظهار داشت: این جلسه با محوریت پروژه‌های گاز‌رسانی استان کرمان در محل وزارت نفت برگزار شد.

وی با بیان اینکه در ابتدا نمایندگان مردم در مجلس شورای اسلامی مشکلات حوزه انتخابیه خود را عنوان کردند افزود: خوشبختانه تصمیمات خوبی گرفته شد و مقرر شد که تمام واحدهای تولیدی و گلخانه‌ای فاقد گاز سراسر استان کرمان تا پایان سال جاری از نعمت گاز بهره‌مند شوند.

رئیس مجمع نمایندگان استان کرمان با اشاره به اینکه نحوه اجرا و واگذاری امتیاز به زودی از طریق شرکت گاز استان ابلاغ خواهد شد افزود: همچنین در این جلسه موضوع 90 هزار انشعاب گاز آماده واگذاری در استان کرمان که تاکنون به دلیل نداشتن توان مالی خانوارها امکان واگذاری نبوده است مطرح شد.

وی خاطر‌نشان کرد: با رایزنی مجمع نمایندگان استان کرمان زمینه لازم برای پرداخت تسهیلات جهت خرید امتیاز فراهم شد و مقرر شد با پیگیری‌های استاندار کرمان و همکاری مدیران بانک‌های عامل استان و تعامل وزارت نفت شرایط و نحوه پرداخت تسهیلات مشخص و اجرایی شود.

حسن‌پور افزود: کمیته‌ای جهت ارزیابی، بررسی و تصمیم سازی در مورد ضرر و زیان پیمانکاران پروژه‌های گاز‌رسانی استان کرمان که از افزایش قیمت‌ها آسیب دیده‌اند نیز تشکیل می‌شود و مشکلات آنها را بررسی خواهیم کرد.

وی با اشاره به مشکل سوخت چاه‌های آب مصارف کشاورزی استان کرمان و برق‌رسانی به این چاه‌ها گفت: این موضوع نیز با وزیر نفت مطرح شد و مقرر شد که به چاه‌های آب مصارف کشاورزی که هم اکنون از سوخت فسیلی استفاده می‌کنند، برق‌رسانی شود و بخشی از هزینه برق‌رسانی به چاه‌های آب از محل صرفه‌جویی سوخت وزارت نفت تامین شود.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

19 − یک =