منو

مسئولین مس رفسنجان و صنایع ملی مس ایران به مسئولیت های اجتماعی و قانونی خود در شهرستان رفسنجان عمل نکرده اند

رئیس دادگستری رفسنجان با تاکید بر اینکه بیشترین ذخایر کشور در حوزه منابع معدنی مس در رفسنجان وجود داشته و دارد و آلایندگی و مضرات زیست محیطی این مجموعه در حوزه خاک و آب و... مربوط به رفسنجان است گفت: مسئولین صنایع ملی مس ایران در سال های گذشته به مسئولیت های خود نسبت به مردم شریف و نجیب رفسنجان عمل نکرده اند.

۱۱ آبان ۱۴۰۲

به گزارش ایستار،حسین رمضانی زاده رئیس دادگستری رفسنجان در جلسه شورای پیشگیری از وقوع جرم که با حضور معاون پيشگيري از وقوع جرم قوه قضاییه جناب آقاي دکتر جهانگیر در دادگستری رفسنجان برگزار شد، اظهار داشت: پرونده مربوط به تخلفات و جرائم در حوزه اداره اوقاف و امور خیریه رفسنجان در دادگاه درحال پیگیری است که حسب گزارش واصله 397 واگذاری توسط مسوولین وقت اداره اوقاف انجام شده که حسب اعلام دارای اشکال قانونی از حيث نحوه واگذاری بوده و ضرورت دارد جهت حل مشکل خریداران اقدام قانونی معمول گردد.

وی افزود: بیش از 150 کارگاه ضایعاتی در شهرستان وجود دارد که تعدادی از این کارگاه ها غیرمجاز بوده و پلمپ شده اند ضمن اینکه بحث تجمیع کارگاه ها طی جلساتی که با فرماندار و مسوولین شهرستان برگزار شده مطرح گردید و مقرر شد این کارگاه ها در زمینی به مساحت حدود 20 هکتار با محوریت انجمن حمایت از زندانیان شهرستان رفسنجان ساماندهی شوند.
وی با اشاره به اینکه مشکل صادرات پسته هم مربوط به شهرستان رفسنجان و هم مربوط به کل کشور است، گفت: 500 هزار هکتار باغ در کشور زیر کشت پسته است و این محصول بالغ بر 1.5 میلیون دلار در 27 استان ارزآوری دارد و بانک مرکزی میبایست در راستای حفظ حقوق عامه و کشاورزان و باغداران که جز سخت کوش ترین اقشار جامعه هستند، در جهت حل مشکل رفع تعهد ارزی اقدام عاجل نماید و این موضوع قطعا به مسوولین عالی قوه قضائیه جهت پیگیری منعکس خواهد شد
رئیس دادگستری رفسنجان افزود: انشالله با این اقدام مثبت بانک مرکزی مشکل کاهش محسوس قیمت محصول پسته و مشکل موجود جهت صادرات این محصول و ارز آوری مرتفع خواهد شد.
رمضانی زاده به بحث ساماندهی اتباع بیگانه اشاره و خاطرنشان کرد: رفسنجان حدود 70 هزار اتباع بیگانه دارد که حدود 45 هزار نفر آنها دارای مجوز و مابقی غیرمجاز هستند. طرح ساماندهی آنها مطرح است اما در خصوص ساماندهی جابجایی محل اتباع نیاز به نگاه ویژه است.
رمضانی زاده به بحث مسئولیت های اجتماعی صنایع ملی مس ایران به نحو خاص اشاره کرد و گفت: بیشترین ذخایر کشور در منابع مس در رفسنجان است و آلایندگی و مضرات آن مربوط به رفسنجان است. مسئولین مس در سال های گذشته به مسئولیت های خود عمل نکرده اند و در کمیته ای که اخیرا تحت عنوان کمیته مسوولیت های اجتماعی با دستور مدیرعامل صنایع ملی مس ایران تشکیل شده، علیرغم ناچیز بودن این تعهد در مقابل مسوولیت قانونی مجموعه مس، متاسفانه به تعهدات عمل نشده و حقوق قانونی مردم رفسنجان استیفا نگردیده
و از مسوولین عالی قوه قضائیه درخواست داریم این موضوع را در سطح کشور و از طریق وزارتخانه مربوطه پیگیری نمایند.
وی تصریح کرد: وزارت بهداشت به وظایف خود در شهرستان رفسنجان عمل نکرده است چرا که رفسنجان شهرستانی مهم در کشور است و تنها بیمارستان مهم توسط خیرین در این شهرستان احداث شده و موقوفه هلال احمر به عنوان یکی از موقوفات بزرگ و مهم کشور جهت احداث مرکز جامع چشم پزشکی در رفسنجان نیاز به مجوز دارد که ضرورت دارد دانشگاه علوم پزشكي رفسنجان و وزارت بهداشت در راستای حفظ حقوق عامه در این خصوص پیگیری نمایند.
رئیس دادگستری رفسنجان به مشکل واحدهای تولیدی و صنعتی تعطیل شده اشاره کرد و خواستار رفع این مشکل شد.
وی در پایان در خصوص انتخابات، بیان کرد: ستاد پیشگیری از وقوع جرم بدون نگاه جانبداری در زمان انتخابات ورود پیدا خواهد تا انتخاباتی سالم و بدون تخلف و البته با رویکرد حضور حداکثری مردم داشته باشیم.

 


برچسب ها:

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

9 − 4 =

مطالب مرتبط
ایتا سروش بله تلگرام اینستاگرام
درباره ما

ایستار در لغت نامه ها ایستار را معانی بسیار است.اما آنچه که ما را وا داشت تا نام ایستار را برای حضور در عرصه فعالیت سیاسی بر گزینیم توجه به دو معنا بود اول نوع نگرش و طرز فکر و دوم ثبات قدم و استوار بودن. مجموعه ایستار ماحصل اجماعِ فکری گروهی از جوانان انقلابی است که در سالهای متمادی فعالیت خود در عرصه های سیاسی و اجتماعی و اقتصادی به باوری در چهار چوب ایستار رسیده اند. ایستار برای ما ایستادگی خردمندانه برای تحقق اصول است، اصولی که منبعث از وحی و عقل است . سعی ما بر این است که در دامگه حوادث با تکیه بر دین و دانش به خردمندانه ترین مسیر ممکن قدم بگذاریم

تمامی حقوق سایت برای تارنمای خبری ایستار محفوظ می باشد.