منو

انجمن ایران شناسی شاخه استان کرمان در دانشگاه ولی عصر (عج) رفسنجان تأسیس شد

مدیر گروه ایران شناسی دانشگاه ولی عصر (عج) رفسنجان گفت: با توجه به ظرفیت های استان کرمان انجمن ایران شناسی شاخه استان کرمان در دانشگاه ولی عصر (عج) رفسنجان تأسیس شد.

۰۷ آذر ۱۴۰۲

به گزارش ایستار، دکتر محمد کشاورز عضو هیأت علمی و مدیر گروه ایرانشناسی دانشگاه ولی عصر (عج) رفسنجان در خصوص تأسیس انجمن ایرانشناسی شاخه استان کرمان در گفت و گو با خبرنگار ما اظهار داشت: تعدادی از انجمن ها، زیرمجموعه وزارت عتف فعالیت دارند. این انجمن ها با جلب حمایت مردم، دانشگاه ها و ناشرین کارهای بسیار مفیدی انجام می دهند.

وی افزود: با توجه به ظرفیت های استان کرمان و تنوع آن در مسائل پژوهشی و فرهنگی پیشنهاد دادیم شاخه ای از انجمن ایرانشناسی ایران در استان کرمان تأسیس شود و خوشبختانه با این درخواست موافقت شد که در حال حاضر شاخه استان کرمان انجمن ایران شناسی در دانشگاه ولی عصر (عج) رفسنجان تأسیس شده است. دکتر کشاورز ضمن اشاره به اهمیت ویژه انجمن ایران شناسی خاطر نشان کرد: این انجمن بستری فراهم می کند تا ظرفیت های استان کرمان را به جامعه هدف بشناسانیم.

وی بیان داشت: با همکاری انجمن ایرانشناسی می توانیم یک مجله علمی و پژوهشی در زمینه ایرانشناسی که حداقل وزارت علومی و ISC باشد در دانشگاه ولی عصر (عج) رفسنجان راه اندازی کنیم.

مدیر گروه دانشکده ایرانشناسی دانشگاه ولی عصر (عج) رفسنجان گفت: حدود یک ماه است این شاخه در استان کرمان راه اندازی شده و سعی کرده ایم تخصص های گوناگون از جمله گردشگری، ادبیات عامه، شاهنامه شناسی، علوم قرآن و حدیث، جامعه شناسی، باستان شناسی و غیره در این شاخه مشارکت داشته باشند.

وی گفت: با توجه به اینکه انجمن ایرانشناسی مربوط به کل استان کرمان است بستر همکاری با سایر دانشگاه ها فراهم شده است.

 


برچسب ها:

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دو × چهار =

مطالب مرتبط
ایتا سروش بله تلگرام اینستاگرام
درباره ما

ایستار در لغت نامه ها ایستار را معانی بسیار است.اما آنچه که ما را وا داشت تا نام ایستار را برای حضور در عرصه فعالیت سیاسی بر گزینیم توجه به دو معنا بود اول نوع نگرش و طرز فکر و دوم ثبات قدم و استوار بودن. مجموعه ایستار ماحصل اجماعِ فکری گروهی از جوانان انقلابی است که در سالهای متمادی فعالیت خود در عرصه های سیاسی و اجتماعی و اقتصادی به باوری در چهار چوب ایستار رسیده اند. ایستار برای ما ایستادگی خردمندانه برای تحقق اصول است، اصولی که منبعث از وحی و عقل است . سعی ما بر این است که در دامگه حوادث با تکیه بر دین و دانش به خردمندانه ترین مسیر ممکن قدم بگذاریم

تمامی حقوق سایت برای تارنمای خبری ایستار محفوظ می باشد.