منو

وضعیت قرمز شیوع ویروس کرونا در رفسنجان؛ افزایش تعداد موارد بستری و فوتی‌ها

رئیس علوم پزشکی رفسنجان با اشاره به قرمز بودن وضعیت شیوع ویروس کرونا گفت: تعداد موارد بستری و فوتی‌ها افزایش چشمگیری داشته است.

۱۸ تیر ۱۳۹۹

به گزارش ایستار به نقل از تسنیم، علی اسماعیلی با اشاره به آخرین وضعیت شیوع ویروس کرونا در شهرستان‌های تحت پوشش دانشگاه علوم پزشکی رفسنجان اظهار داشت: متاسفانه در شهرستان‌های تحت پوشش این بیمارستان چون تعداد زیادی از نقاط استان کرمان در وضعیت قرمز قرار داریم.

وی با بیان اینکه در هفته‌های گذشته تعداد موارد سرپایی مبتلا به ویروس کرونا در این منطقه افزایش پیدا کرده است افزود: به تبع این افزایش تعداد موارد بستری و بدحال ما نیز روند افزایش داشته است.

رئیس دانشگاه علوم پزشکی رفسنجان با عنوان اینکه تنها در یکی از روزهای هفته جاری 24 مورد مثبت بستری در دانشگاه علوم پزشکی رفسنجان داشتیم تصریح کرد: این در حالی است که در اوج شیوع ویروس کرونا در اسفند و فروردین‌ماه تعداد مبتلایان ما حتی به 10 نفر هم نمی‌رسید.

وی با اشاره به افزایش چشمگیر تعداد موارد بدحال و نیازمند به ICU در این منطقه بیان کرد: بعد از وقوع پانزدهمین مورد مرگ بر اثر ابتلا به ویروس کرونا در شهرستان‌های تحت پوشش دانشگاه علوم پزشکی رفسنجان چندین هفته فوت براثر کرونا در این منطقه نداشیم اما در 10 روز گذشته سه مورد مرگ به این علت اتفاق افتاده است.

اسماعیلی با بیان اینکه اگر با هم روند پیش برویم در روزهای آتی با افزایش تعداد موارد بستری و بدحال روبه‌رو خواهیم شد افزود: طبیعی است که تعداد موارد بدحال و فوتی کسری از تعداد موارد بستری و شناسایی شده است.

وی با اشاره به اینکه رفتار ویروس در تابستان مهربان‌تر نشده و هچنان بیماری‌زایی شدید را دارد گفت: در این موارد توصیه اکید داریم که خود مردم به توصیه‌ها توجه داشته باشند که متاسفانه توجهی ندارند.

رئیس دانشگاه علوم پزشکی رفسنجان با بیان اینکه استفاده از ماسک در فضای عمومی هم از خود ما و هم از دیگر همشهریان حفاظت می‌کند افزود: در شرایط فعلی در خواست جدی داریم تا مردم و به‌ویژه بیماران پرخطر ما از حضور در اجتماعات غیرضروری و مهمانی‌ها خودداری کنند.

وی با بیان اینکه بیماران پرخطر ما توجه ویژه به این توصیه‌ها داشته باشند چرا که موارد بدحال و مرگ و میر در افراد پرخطر بیشتر است ادامه داد: 4 ماه است که درگیر بیماری هستیم، کادر درمان ما خسته هستند و امیدواریم بتوانیم بیماری را هر چه زودتر مهار کنیم.


برچسب ها:

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

1 × چهار =

مطالب مرتبط
ایتا سروش بله تلگرام اینستاگرام
درباره ما

ایستار در لغت نامه ها ایستار را معانی بسیار است.اما آنچه که ما را وا داشت تا نام ایستار را برای حضور در عرصه فعالیت سیاسی بر گزینیم توجه به دو معنا بود اول نوع نگرش و طرز فکر و دوم ثبات قدم و استوار بودن. مجموعه ایستار ماحصل اجماعِ فکری گروهی از جوانان انقلابی است که در سالهای متمادی فعالیت خود در عرصه های سیاسی و اجتماعی و اقتصادی به باوری در چهار چوب ایستار رسیده اند. ایستار برای ما ایستادگی خردمندانه برای تحقق اصول است، اصولی که منبعث از وحی و عقل است . سعی ما بر این است که در دامگه حوادث با تکیه بر دین و دانش به خردمندانه ترین مسیر ممکن قدم بگذاریم

تمامی حقوق سایت برای تارنمای خبری ایستار محفوظ می باشد.