منو

۴۰ واحد صنعتی در رفسنجان راکد و با موانع بانکی مواجه هستند

فرماندار رفسنجان گفت: 200 واحد صنعتی در شهرستان وجود دارد که از این تعداد 40 مورد راکد و با موانعی از جمله حوزه بانک و غیره مواجه هستند که باید با راهکارهای موثر این واحدها را فعال کرد تا ضمن درآمدزایی، اشتغال هم رونق بگیرد.

۱۰ دی ۱۴۰۲

به گزارش ایستار، حسین رضایی در ستاد رفع موانع تولید که با حضور محمدباقر آقاعلیخانی دبیر ستاد تسهیل و رفع موانع تولید کشور در محل فرمانداری برگزار شد وضعیت رفسنجان را در بخش های کشاورزی و صنعت تشریح کرد.

وی افزود: اقتصاد رفسنجان بر پایه کشاورزی است و وجود 80 هزار هکتار باغ پسته که توسط 40 هزار بهره بردار ایجاد شده و 25 درصد باغ های یپسته کشور را شامل می شود گواه بر این موضوع است.

 رضایی با اشاره به اینکه 200 هزار نفر جمعیت در این شهرستان از ناحیه ای کشاورزی ارتزاق می کنند و کسب درآمد دارند ادامه داد:  به طور میانگین سالانه نزدیک به 40 هزار تن تولید پسته از رفسنجان صورت می گرفت که سال های اخیر با خشکسالی ها و تغییرات اقلیمی مواجه شده است.

 وی تصریح کرد: در مجموع می توان گفت تا کنون 500 هزار تن پسته از رفسنجان به کشورهای خارجی صادر شده و البته طی 12 سال گذشته با صادرات این حصول ارزآوری 3.5 میلیارد دلار نصیب کشور شده است.

فرماندار رفسنجان بیان کرد: همچنین این شهرستان در تولید شیر و مرغ حرف برای گفتن دارد به طوری که 35 درصد مرغ استان کرمان در رفسنجان تولید و روانه بازارهای استانی می شود و نیز روزانه از 50 تن شیر تولیدی 30 تن شیر مازاد است که به شهرستان های اطراف ارسال می شود.

رضایی در حوزه صنعت شهرستان رفسنجان هم سخنانی ارایه کرد و گفت: پایداری صنعت در رفسنجان نسبت به بقیه شهرستان های استان کرمان بیشتر است و با وجود 200 واحد صنعتی اما 40 مورد راکد، نیمه تعطیل و تعطیل هستند و با موانعی نظیر مقررات بانکی مواجه شدند.

وی اظهار داشت: به کمک انجمن کارآفرینان شهرستان جلساتی را با حضور استاندار کرمان در رفسنجان برگزار کردیم که در آن مسایل مهم حوزه صنعت بررسی و درصد زیادی از مشکلات  حل و فصل شد.

فرماندار رفسنجان ادامه داد: همچنین شورای کشاورزی را برگزار می کنیم و در آن به مسیله گاز و برق صنایع شهرستان که در زمستان با قطعی گاز و در تابستان با قطعی برق مواجه می شوند رسیدگی می کنیم تا این واحدها با صدمه کمتری به امر تولید بپردازند و تولید مختل نشود.


برچسب ها:

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

3 + نه =

مطالب مرتبط
ایتا سروش بله تلگرام اینستاگرام
درباره ما

ایستار در لغت نامه ها ایستار را معانی بسیار است.اما آنچه که ما را وا داشت تا نام ایستار را برای حضور در عرصه فعالیت سیاسی بر گزینیم توجه به دو معنا بود اول نوع نگرش و طرز فکر و دوم ثبات قدم و استوار بودن. مجموعه ایستار ماحصل اجماعِ فکری گروهی از جوانان انقلابی است که در سالهای متمادی فعالیت خود در عرصه های سیاسی و اجتماعی و اقتصادی به باوری در چهار چوب ایستار رسیده اند. ایستار برای ما ایستادگی خردمندانه برای تحقق اصول است، اصولی که منبعث از وحی و عقل است . سعی ما بر این است که در دامگه حوادث با تکیه بر دین و دانش به خردمندانه ترین مسیر ممکن قدم بگذاریم

تمامی حقوق سایت برای تارنمای خبری ایستار محفوظ می باشد.