منو

فضای مطلوب برای برگزاری انتخابات سالم در رفسنجان ایجاد می شود

  فرماندار رفسنجان گفت: فضای اجتماعی مطلوبی را شکل خواهیم داد تا انتخابات مجلس شورای اسلامی اسفندماه را در قالب راهبردهای امنیت، مشارکت، رقابت و  سلامت به خوبی برگزار کنیم.  

۱۹ دی ۱۴۰۲

به گزارش ایستار، حسین رضایی در جلسه شورای اداری که با حضور  مسئولین شهرستان در محل سالن اجتماعات فرمانداری برگزار شد به موضوع سیاسی انتخابات اشاره و اظهار کرد: 81 نفر از کاندیداهای شهرستان های رفسنجان و انار ثبت نام خود را در سامانه نهایی کردند که در نهایت در هیئت های اجرایی و نظارتی صلاحیت 53 نفر آن ها تأیید شد.

وی افزود: فضای اجتماعی مطلوبی را شکل خواهیم داد تا انتخابات مجلس شورای اسلامی اسفندماه را در قالب راهبردهای امنیت، مشارکت، رقابت و  سلامت به خوبی برگزار کنیم و مشارکت حداکثری را در اسفند ماه در پای صندوق های رأی داشته باشیم.

رضایی بیان کرد: رهبر معظم انقلاب اسلامی فرمودند ایران پاکترین انتخابات را تا کنون برگزار کرده است لذا اصل بی‌طرفی در انتخابات رعایت شود و مسئولین باعث تحریک فضای انتخاباتی نشوند.

وی به موضوع پروژه انتقال آب خلیج فارس به رفسنجان اشاره و اظهار داشت: چندین سال است که این موضوع در دست پیگیری و اجراست و به زودی این طرح به مراحل نهایی نزدیک خواهد شد و آب آشامیدنی پایدار برای شهرستان تأمین خواهد شد.

فرماندار رفسنجان با اشاره به اینکه رفع تنش آبی موجود در شهرستان توسط شرکت آب و فاضلاب استان کرمان و شهرستان و نیزمجموعه سپاه در دست اقدام است گفت: این پروژه در روستاها و بخش نوق در دست اقدام است و خوشبختانه در تابستان نسبت به سال قبل با تنش آبی کمی در روستاها و شهرها مواجه بودیم.

وی تصریح کرد: قرارگاه امام حسن مجتبی (ع) درحال انجام یک ابر پروژه با اعتبار ۶۴٠ میلیارد تومان است که خط لوله آب از رفسنجان تا جوادیه فلاح به ١١٣ روستا آبرسانی می‌کند.
رضایی به بحث جاده های حادثه خیز داوران و نوق اشاره کرد و افزود: سه کیلومتر از دوبانده سازی جاده داوران پیش رفته که حضور شرکت مس در این زمینه خیلی مؤثربوده و بنا داریم تا قبل از سال جدید حدود ١٨کیلومتر دیگر نیز آسفالت شود.

وی ادامه داد: برای اشتغالزایی فضاهای خالی را رصد کردیم تا کنون نتایج خوبی به دست آمده و در راستای ایجاد واحدهای تولیدی و کارخانه ها و گارکاه ها زیرساخت های لازم ایجاد می شود تا سرمایه گذاران با دغدغه کمتری بتوانند به پویا شدن هر چه بهتر این منطقه کمک کنند.

فرماندار رفسنجان در پایان از زحمات پرسنل دانشگاه علوم پزشکی رفسنجان در پایش فشارخون و دیابت در سطح شهرستان های رفسنجان و انار تشکر کرد و افزود: این دانشگاه به واسطه اجرای طرح ملی پایش  فشارخون و دیابت رتبه هفتم کشوری را به دست اورده است و تا کنون 193 هزار نفر از جمعیت این دو شهرستان در این طرح شرکت کردند.

امکانات دولتی و وقت اداری برای حمایت از داوطلبین مجلس صرف نشود


امام جمعه رفسنجان هم در این جلسه به 19 دی شروع عملیات کربلای 5 و گرامیداشت شهدای این عملیات اشاره کرد و افزود: تعامل دستگاه ها در راستای رفع مشکلات و گرهگشایی مردم نیاز است و می تواند در موفقیت و رسیدن به اهداف متعالی جامعه کمک به سزایی باشد.

حجت الاسلام اصغر عسکری در موضوع امیدآفرینی در جامعه هم بیان کرد: تعامل و همدلی با انگیزه بالا در مجموعه ها و دستگاه های بخش دولتی و خصوصی امید را در جامعه تزریق می کند.

وی ادامه داد: در ادامه تعامل و جهاد تبیین، نیازهای مردم برطرف می شود از طرف دیگر جامعه هم پشتیبان نظام مقدس جمهوری اسلامی می شود و پویایی در جامعه شکل می گیرد به طوری که مردم و ملت همیشه در صحنه بیش از پیش حضور خود را در عرصه های مختلف نشان خواهند داد و این خاری به چشم دشمنان است.

حجت الاسلام عسکری به انتخابات پیش رو اشاره و اظهار کرد: مسئولان و مدیران، کارکنان و عوامل دولتی سعی و مراقبت کنید به هیچ عنوان از امکانات دولتی و وقت اداری برای حمایت از داوطلبین و کاندیداها صرف نکنید که از لحاظ   قانونی و شرعی مسئولیت دارد و ممنوع است.

امام جمعه رفسنجان در ادامه به مسئولان توصیه کرد: آینده نگری را سرلوحه امورتان قرار دهید، یکی از آفت های مدیریت روزمرگی است و مسئولین روزمرگی نداشته باشند و برای تأمین نیازهای جامعه تلاش داشته باشند.

وی در مسایل اداری گفت: مراقبت ویژه در مسایل مالی ادارات و دستگاها لازم است و می تواند در بروز فساد جلوگیری کند؛ لذا نسبت به مسایل مالی و بیت المال فوق العاده حساسیت داشته باشید تا به جامعه و نظام مقدس جمهوری اسلامی آسیب وارد نشود.

حجت الاسلام عسکری خاطرنشان کرد: وحدت، همدلی و همگرایی در مسئولین و مجموعه دستگاه های اداری شهرستان وجود دارد لذا در حفظ و ارتقاء آن کوشش داشته باشیم.


برچسب ها:

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

1 × سه =

مطالب مرتبط
ایتا سروش بله تلگرام اینستاگرام
درباره ما

ایستار در لغت نامه ها ایستار را معانی بسیار است.اما آنچه که ما را وا داشت تا نام ایستار را برای حضور در عرصه فعالیت سیاسی بر گزینیم توجه به دو معنا بود اول نوع نگرش و طرز فکر و دوم ثبات قدم و استوار بودن. مجموعه ایستار ماحصل اجماعِ فکری گروهی از جوانان انقلابی است که در سالهای متمادی فعالیت خود در عرصه های سیاسی و اجتماعی و اقتصادی به باوری در چهار چوب ایستار رسیده اند. ایستار برای ما ایستادگی خردمندانه برای تحقق اصول است، اصولی که منبعث از وحی و عقل است . سعی ما بر این است که در دامگه حوادث با تکیه بر دین و دانش به خردمندانه ترین مسیر ممکن قدم بگذاریم

تمامی حقوق سایت برای تارنمای خبری ایستار محفوظ می باشد.