منو

در پنجمین روز از دهه مبارک فجر؛ ۴۲ طرح عمرانی و کشاورزی در رفسنجان افتتاح یا کلنگ زنی شد

۴۲ طرح عمرانی و کشاورزی با اعتبار ۳۱۳ میلیارد ریال در بخش فردوس و شهر صفاییه رفسنجان افتتاح یا کلنگ زنی شد.

۱۶ بهمن ۱۴۰۲

به گزارش ایستار، مهندس حسین رضایی فرماندار رفسنجان در توضیح این طرح‌ها اظهار کرد: در ابتدای این برنامه ها پنج پروژه روستای کمال اباد بخش فردوس با اعتبار ۱۵ میلیارد ریال افتتاح شد که شامل آسفالت و زیر سازی با حجم ۶ هزار متر مربع، پروژه دکل همراه اول، پروژه جدول گذاری، پروژه لوله گذاری و نیز جا به جایی تیر برق است.

وی افزود: همچنین چهار پروژه عمرانی و ورزشی در شمس آباد بخش فردوس رفسنجان با اعتبار ۷۲ میلیارد ریال در شمس آباد بخش فردوس رفسنجان به بهره برداری رسید که شامل لوله گذاری شبکه اب اشامیدنی به متراژ ۳کیلومتر، پروژه جدول گذاری به متراژ هزار و ۲۰۰ متر، اسفالت و زیر سازی به متراژ ۲ هزار و ۴۰۰ متر مربع، روشنایی و نصب ست تفریحی و اجرای مجموعه سنتی شهید حاج قاسم است
رضایی ادامه داد: کارگاه خیاطی در فیض آباد بخش فردوس رفسنجان هم طرح دیگری بود که به بهره برداری رسید و این کارگاه خیاطی امام  رضا (ع)در فیض آباد بخش فردوس رفسنجان با اشتغالزایی برای پنج نفر به بهره برداری رسید.
فرماندار رفسنجان در افتتاحیه پروژه های روستای حسن اباد بخش فردوس هم اظهار کرد: پروژه های این روستا شامل اسفالت و زیر سازی با حجم ، پروژه جا بجایی تیر برق، پروژه جدول گذاری، پروژه تعریض با اعتبار ۲۵ میلیار ریال افتتاح شد.
وی خاطرنشان کرد: یک واحد تولیدی البسه هم در مهدی آباد بخش فردوس رفسنجان افتتاح شد و این واحد تولیدی پوشاک در مهدی آباد بخش فردوس رفسنجان با هزینه کرد۱.۵ میلیارد ریال و اشتغالزایی برای هفت نفر راه اندازی شد که با حضور مسیولین بهره برداری رسید.
فرماندار رفسنحان افزود: البسه تولیدی در این کارگاه در حال حاضر برای بیمارستان شهرستان شهربابک به فروش می رسد و برای فروش و حمایت نیاز به بازاریابی دارد
رضایی با اشاره به آغاز عملیات اجرایی یک بوستان با متراژ ۶ هزار و ۲۵۰ متر مربع در مهدی آباد بخش فردوس رفسنجان گفت: در ادامه برنامه ها همچنین چهار پروژه عمرانی شامل سنگفرش، آسفالت، جدول گذاری و کانیو در دولت آباد بخش فردوس رفسنجان با اعتبار بالغ بر ۴۰ میلیارد ریال به بهره برداری رسید.
وی تصریح کرد: به همت شهرداری صفاییه نوق رفسنجان المان ورودی شهر صفائیه نوق رفسنجان با اعتبار ۵ میلیارد  ریال احداث شده که امروز رونمایی شد.
رضایی گفت: چهار پروژه عمرانی در شجاع آباد بخش فردوس رفسنجان شامل اسفالت، جدولگذاری، آسفالت معابر و روشنایی معابر با اعتبار ۱۸ میلیارد ریال مورد بهره برداری قرار گرفت.
فرماندار رفسنجان خاطرنشان کرد:  پروژه آسفالت و زیرسازی در محمدآبادهراتی با اعتبار ۱۵ میلیارد ریال مورد بهره برداری قرار گرفت و پروژه آسفالت و زیرسازی در علی آباد هراتی با اعتبار ۲۰ میلیارد ریال بخش فردوس  رفسنجان افتتاح شد
وی در افتتاح  ۵ پروژه عمرانی در همت آباد بخش فردوس رفسنجان هم اظهار کرد: پنج پروژه عمرانی شامل آسفالت و زیر سازی ۵ هزار و ۵۰۰ متر، جابجایی ترانس، روشنایی معابر و زیرسازی خیابان های روستای  همت آباد بخش فردوس رفسنجان با اعتبار ۴۸ میلیارد ریال مورد بهره برداری قرار گرفت.

یک طرح کشاورزی در روستای جنت مرتضوی بخش فردوس رفسنجان افتتاح شد

فرماندار رفسنجان همچنین گفت: سیستم آبیاری تحت فشار در روستای جنت مرتضوی از توابع بخش فردوس رفسنجان مورد بهره برداری قرار گرفت که این طرح با اعتبار بالغ بر ۲۵ میلیارد ریال به بهره برداری رسید.
وی ادامه داد: ۱۴ میلیارد ریال از این اعتبار تسهیلات دولتی بلاعوض بوده و این سیستم در ۲۶.۵ هکتار اراضی پسته اجرا شده است.
رضایی با بیان اینکه سه طرح عمرانی در روستای رکن آباد بخش فردوس رفسنحان افتتاح شد تصریح کرد: سه طرح عمرانی با اعتبار مجموع ۱۴ میلیارد ریال در روستای رکن آباد بخش فردوس به بهره برداری رسید که شامل زیرسازی و آسفالت به میزان ۴۰۰ متر و نیز روشنایی معابر است.

علوم‌پزشکی رفسنجان دو طرح در شهر صفائیه رفسنجان افتتاح کرد

با حضور فرماندار، معاون توسعه و برنامه ریزی فرمانداری، معاون بهداشتی دانشگاه علوم پزشکی رفسنجان و جمعی از مسئولین دو طرح شامل زیرساخت شبکه ارتباطی (فیبرنوری) و کلاس های آمادگی پیش از زایمان در مرکز خدمات جامع سلامت شهید بهشتی شهر صفائیه رفسنجان بهره برداری شد.
دکتر عباس اسماعیلی معاون بهداشتی دانشگاه علوم پزشکی رفسنجان در این آیین اظهار کرد: با اجرای  پروژه فیبر نوری اتصال مرکز بهداشتی و درمانی، اورژانس های بین جاده ای و خانه های بهداشت به صورت بی سیم به مرکز خدمات جامع صفائیه امکان پذیر می باشد.
وی افزود: تقویت نظام شبکه مهم است و خوشبختانه دانشگاه علوم پزشکی رفسنجان این طرح را در بحث زنجیره سرما، فضای فیزیکی و زیرساخت IT  اجرا می کند.
دکتر اسماعیلی بیان کرد: با راه اندازی این دکل ارتباطی با سرعت انتقال و پهنای باند ارتباطی مجموعا ۱۰۰ مگابیت در ثانیه  تا ۵۰ کیلومتر مراکز خدمات درمانی به میزان ۲۳ مرکز در منطقه نوق را پوشش می دهد و خیرین پای کار بیایند تا ۱۸ مرکز درمانی دیگر هم از این خدمت بهره مند شوند.
در پایان این برنامه ها مسیولین و قشر مردمی در گلزار شهدای گمنام و شهید تروریستی حادثه تلخ ۱۳ دی ماه امسال در گلزار شهدای کرمان (شهید محمدعلی عابدینی) حضور یافتند و با این شهدا تجدید میثاق کردند.


برچسب ها:

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

13 + هشت =

مطالب مرتبط
ایتا سروش بله تلگرام اینستاگرام
درباره ما

ایستار در لغت نامه ها ایستار را معانی بسیار است.اما آنچه که ما را وا داشت تا نام ایستار را برای حضور در عرصه فعالیت سیاسی بر گزینیم توجه به دو معنا بود اول نوع نگرش و طرز فکر و دوم ثبات قدم و استوار بودن. مجموعه ایستار ماحصل اجماعِ فکری گروهی از جوانان انقلابی است که در سالهای متمادی فعالیت خود در عرصه های سیاسی و اجتماعی و اقتصادی به باوری در چهار چوب ایستار رسیده اند. ایستار برای ما ایستادگی خردمندانه برای تحقق اصول است، اصولی که منبعث از وحی و عقل است . سعی ما بر این است که در دامگه حوادث با تکیه بر دین و دانش به خردمندانه ترین مسیر ممکن قدم بگذاریم

تمامی حقوق سایت برای تارنمای خبری ایستار محفوظ می باشد.