منو

افزایش چشمگیر تعداد مبتلایان به کرونا در استان کرمان؛ ۱۰ درصد کادر درمان استان به کرونا مبتلا شدند

۲۴ تیر ۱۳۹۹

به گزارش ایستار به نقل از تسنیم، مهدی شفیعی شامگاه دوشنبه در جمع خبرنگاران با اشاره به اینکه طی دو هفته اخیر در استان کرمان افزایش چشمگیر تعداد مبتلایان شناسایی شده، بستری و فوتی‌های ویروس کرونا را شاهد هستیم اظهار داشت: این افراد با علائم مختلفی به مراکز درمانی مراجعه کردند که این مسئله نشان از آن دارد که چرخه انتقال ویروس دوباره در استان کرمان برقرار شده است.

وی با بیان اینکه هنوز مشخص نیست که افزایش تعداد مبتلایان کووید 19 در استان کرمان ادامه موج اول بیماری است یا اینکه موج دوم شیوع ویروس کرونا در استان کرمان آغاز شده است افزود: تا چند هفته آینده و با جمع‌بندی تعداد مبتلایان و روند شیوع بیماری و تحلیل آمار این مسئله مشخص می‌شود.

سخنگوی دانشگاه علوم پزشکی کرمان با اشاره به اینکه در ابتدای اپیدمی کرونا در استان کرمان توان آزمایشگاهی خود را روی بیمارانی گذاشتیم که از جواب آزمایش بیشتر منتفع می‌شدند گفت: در ابتدا از بیماران بستری در بیمارستان این تست گرفته می‌شد.

وی با بیان اینکه در مرحله بعد که فاصله‌گذاری اجتماعی و فیزیکی، تعطیلی اصناف و محدودیت‌های ترافیکی در استان اجرا شد با روند کند شیوع ویروس در سطح جامعه رو‌به‌رو شدیم افزود: در این مرحله به سراغ شناسایی کانون‌های شیوع ویروس در جامعه رفتیم.


برچسب ها:

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

یک × 5 =

مطالب مرتبط
ایتا سروش بله تلگرام اینستاگرام
درباره ما

ایستار در لغت نامه ها ایستار را معانی بسیار است.اما آنچه که ما را وا داشت تا نام ایستار را برای حضور در عرصه فعالیت سیاسی بر گزینیم توجه به دو معنا بود اول نوع نگرش و طرز فکر و دوم ثبات قدم و استوار بودن. مجموعه ایستار ماحصل اجماعِ فکری گروهی از جوانان انقلابی است که در سالهای متمادی فعالیت خود در عرصه های سیاسی و اجتماعی و اقتصادی به باوری در چهار چوب ایستار رسیده اند. ایستار برای ما ایستادگی خردمندانه برای تحقق اصول است، اصولی که منبعث از وحی و عقل است . سعی ما بر این است که در دامگه حوادث با تکیه بر دین و دانش به خردمندانه ترین مسیر ممکن قدم بگذاریم

تمامی حقوق سایت برای تارنمای خبری ایستار محفوظ می باشد.