۲۴ تیر ۱۳۹۹ - ۱۴:۰۳

لینک کوتاه: https://istarnews.ir?p=1459


افزایش چشمگیر تعداد مبتلایان به کرونا در استان کرمان؛ ۱۰ درصد کادر درمان استان به کرونا مبتلا شدند


به گزارش ایستار به نقل از تسنیم، مهدی شفیعی شامگاه دوشنبه در جمع خبرنگاران با اشاره به اینکه طی دو هفته اخیر در استان کرمان افزایش چشمگیر تعداد مبتلایان شناسایی شده، بستری و فوتی‌های ویروس کرونا را شاهد هستیم اظهار داشت: این افراد با علائم مختلفی به مراکز درمانی مراجعه کردند که این مسئله نشان از آن دارد که چرخه انتقال ویروس دوباره در استان کرمان برقرار شده است.

وی با بیان اینکه هنوز مشخص نیست که افزایش تعداد مبتلایان کووید 19 در استان کرمان ادامه موج اول بیماری است یا اینکه موج دوم شیوع ویروس کرونا در استان کرمان آغاز شده است افزود: تا چند هفته آینده و با جمع‌بندی تعداد مبتلایان و روند شیوع بیماری و تحلیل آمار این مسئله مشخص می‌شود.

سخنگوی دانشگاه علوم پزشکی کرمان با اشاره به اینکه در ابتدای اپیدمی کرونا در استان کرمان توان آزمایشگاهی خود را روی بیمارانی گذاشتیم که از جواب آزمایش بیشتر منتفع می‌شدند گفت: در ابتدا از بیماران بستری در بیمارستان این تست گرفته می‌شد.

وی با بیان اینکه در مرحله بعد که فاصله‌گذاری اجتماعی و فیزیکی، تعطیلی اصناف و محدودیت‌های ترافیکی در استان اجرا شد با روند کند شیوع ویروس در سطح جامعه رو‌به‌رو شدیم افزود: در این مرحله به سراغ شناسایی کانون‌های شیوع ویروس در جامعه رفتیم.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

14 − 12 =