۲۷ تیر ۱۳۹۹ - ۱۵:۰۵

لینک کوتاه: https://istarnews.ir?p=1522


خانه‌دار شدن یک رویای دست نیافتنی شده است.

یکی از راه‌های انبوه‌سازی مسکن این است که دولت زمین در اختیار انبوه‌سازان قرار دهد و خانه‌هایی برای جوانان بسازند مشکل مسکن باید ریشه‌ای درمان شود.

به گزارش ایستار، حجت‌الاسلام اصغر عسکری در خطبه‌های امروز نماز جمعه شهر رفسنجان اظهار داشت: شوای نگهبان سال 59 تأسیس شد، وظیفه مهم نظارت بر انتخابات و تأیید صلاحیت کاندیداهای ریاست جمهوری، مجلس شورای اسلامی و خبرگان و تفسیر قانون اساسی بر عهده شورای نگهبان است.

امام جمعه رفسنجان بیان داشت: تأمین اجتماعی برای 47 هزار و 500 خانواری که با جمعیت 118هزار نفری در رفسنجان زیر پوشش دارد حدود 193 میلیارد تومان مستمری پرداخت کرده است.

وی تصریح کرد: صنعت بیمه در دنیا یک صنعت جا افتاده‌ای است که ضرورت دارد در کشور ما هم صنعت بیمه گسترش یابد، در حوادث اگر بیمه باشیم دولت مجبور نیست از بیت‌المال خسارات را جبران کند، بنابراین توصیه می‌شود خانه، کارخانه، محصول، دام و…بیمه باشد.

عسکری ابراز داشت: انتظار از مجلس انقلابی این است که اولویت‌های مردم و کشور را به خوبی شناسایی کنند ممکن است قانون، لوایح و طرح‌هایی باشد که تصویب کنند اما باید مهم‌ترین را شناسایی کنند برای مشکلات چاره‌جویی کنند که حرف‌زدن فایده ندارد.

خطیب جمعه رفسنجان گفت: یکی از آفات تشکیلات و نهادها این است که به کارهای غیرضروری می‌پردازند و از کارهای اساسی باز می‌مانند، در جهت همکاری و تعامل با سایر قوا باشند که با این تعامل امیدی هست که مشکلات جامعه برطرف شود با درگیری و نزاع مشکلی از جامعه حل نخواهد شد.

وی افزود: مسکن یک مشکل جدی‌ست و خانه‌دار شدن برای بعضی یک رویای دست نیافتنی شده است، برای این مشکل باید چاره‌جویی کنند دولت عقب‌ماندگی مزمنی در قضیه مسکن دارد اگر چه مالیات بر خانه‌های خالی وضع شده اما مجلسی‌ها خیلی به این راه دل خوش نکنند این راه چاره اساسی نیست.

عسکری با اشاره به اینکه نق‌زدن و نیش‌زدن به مسکن مهر دردی دوا نکرد، تصریح کرد: یکی از راه‌های انبوه‌سازی مسکن این است که دولت زمین در اختیار انبوه‌سازان قرار دهد و خانه‌هایی برای جوانان بسازند مشکل مسکن باید ریشه‌ای درمان شود.

وی گرانی و تورم را یادآور شد و افزود: مجلس نظارت‌ها را جدی، قوی و قانونمند انجام دهد و برای مشکل بیکاری جوانان را هم چاره‌ای بیندیشد.

خطیب جمعه رفسنجان به قرارداد همکاری ایران و چین اشاره کرد و بیان داشت: حساسیت مردم نسبت به کشور و استقلال کشور قابل تقدیر است اما باید مراقب باشیم عده‌ای نتوانند از این جریان موج‌سواری کنند و فتنه‌ای دیگر رقم بزنند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

یازده + 15 =