۲۸ تیر ۱۳۹۹ - ۱۸:۵۷

لینک کوتاه: https://istarnews.ir?p=1556


اثر شیوع کرونا بر اقتصاد استان کرمان مشهود است/ نرخ مشارکت اقتصادی مردم کاهش پیدا کرد

رئیس سازمان مدیریت و برنامه ریزی استان کرمان گفت: اثر کرونا بر اقتصاد استان مشهود بوده و نرخ مشارکت اقتصادی مردم کاهش پیدا کرده است.

به گزارش ایستار به نقل از تسنیم، محمدجواد رودری عصر امروز در کارگروه اقتصادی، اشتغال و سرمایه‌گذاری استان کرمان که با حضور محمدجواد فدائی استاندار کرمان برگزار شد اظهار داشت: تعهد ایجاد 40 هزار فرصت شغلی در سال 99 در استان کرمان داریم که تعادل بین بازار کار و افراد جویای کار استان حفظ شود.

وی با بیان اینکه نرخ مشارکت اقتصادی استان 31.9 درصد است گفت: 3.1 درصد کاهش نرخ مشارکت اقتصادی را در بهار 99 نسبت به مدت مشابه سال قبل مشاهده می‌کنیم.

رئیس سازمان مدیریت و برنامه ریزی استان کرمان با اشاره به اینکه اثر کرونا بر اقتصاد استان مشهود است افزود: کاهش نرخ مشارکت این است که 73 هزار نفر نیز افراد جویای کار کاهش پیدا کرده و جزو جمعیت غیرفعال قرار گرفتند.

وی با بیان اینکه نرخ بیکاری استان به 10.2 درصد رسیده و نشانه بهتر شدن وضعیت اشتغال استان نیست گفت: در کاهش نرخ بیکاری وضعیت بهتری نسبت به کشور داریم.

رودری با اشاره به اینکه در استان کرمان بخش خدمات از شرایط کرونا بیشترین تاثیر و آسیب را دیده است عنوان کرد: امسال 51 درصد از اشتغال استان سهم صنعت و معدن است.

وی با بیان اینکه از 41 دستگاه اجرایی فقط دو دستگاه پاسخ نداده و تعهد اشتغال شان را اعلام نکردند و در مجموع دستگاه‌ها همکاری خوبی داشتند ادامه داد: 42 هزار و 94 شغل تعهد ایجاد شغل دستگاه‌های اجرایی استان در سال جاری است که سهم شهرستان‌ها از این تهعد اشتغال نیز مشخص شده است.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

ده + چهارده =