منو

وزیر راه و شهرسازی:٢٠ هزار میلیارد تومان برای وام ودیعه اجاره اختصاص یافت

وزیر راه وشهرسازی با بیان اینکه حدود ۲۰ هزار میلیارد تومان منابع برای وام ودیعه در نظر گرفته شده است، گفت: خانوارهای پنج نفره و بیشتر و همچنین خانه‌اولی‌هایی که تازه ازدواج کرده‌اند در اولویت دریافت این تسهیلات هستند.

۰۱ مرداد ۱۳۹۹

به گزارش ایستار به نقل از پایگاه خبری وزارت راه و شهرسازی، «محمد اسلامی» عصر امروز جزئیات وام ودیعه مسکن مستاجران که امروز در جلسه هیات دولت به تصویب رسید، را اعلام کرد.

وزیر راه و شهرسازی، گفت: برای موضوع ودیعه مسکن مستاجران که امروز اول مردادماه در جلسه هیات دولت به تصویب رسید در حدود ۲۰ هزار میلیاردتومان منابع در نظر گرفته شده است.

عضو کابینه دولت دوازدهم با اشاره به اینکه ودیعه مسکن به دو گروه تعلق می‌گیرد، توضیح داد: کارمندان دولت و کارگرانی که حقوق‌بگیر ثابت هستند و خانوارهای پنج نفره هستند (پدر و مادر و سه فرزند ) و بیشتر و همچنین خانه‌اولی‌هایی که تازه ازدواج کرده‌اند در اولویت دریافت تسهیلات کمک ودیعه مسکن هستند.

اسلامی ادامه داد: مبلغ تصویب شده شامل ۵۰ میلیون تومان برای شهر تهران، ۳۰ میلیون تومان برای شهرهای بزرگ (مشهد، اصفهان، کرج، شیراز، تبریز، قم، اهواز و کرمانشاه) و ۱۵ میلیون تومان برای سایر شهرهاست.

وی اظهار امیدواری کرد تا بانک های عامل این تسهیلات را با حداقل معطلی به واجدان شریاط پرداخت کنند.

وزیر راه و شهرسازی افزود: افراد واجد شرایط استفاده از این تسهیلات با دریافت نامه ای از محل کارهای خود که تضمین کننده کسر از حقوق ماهیانه آنها باشد، می توانند از این تسهیلات استفاده کنند و ضمانت بیشتری برای دریافت تسهیلات در نظر گرفته نشده است.  

اسلامی داشتن اجاره نامه رسمی معتبر را شرط دریافت کمک ودیعه مسکن برشمرد و گفت: پرداخت هزینه کارمزد بانکی، سود تسهیلات بانکی ۱۳ درصد و استرداد اصل مبلغ تسهیلات به بانک بعد از سررسید اجاره نامه از شروط دریافت این تسهیلات است.

به گفته وی، خانوارهای تحت پوشش سازمان‌های حمایتی همچون کمیته امداد امام (ره) و بهزیستی نیز این تسهیلات را دریافت می کنند که در خصوص این خانوارها، پرداخت تسهیلات با هماهنگی سازمان های حمایتی است.  

وزیر راه و شهرسازی گفت: افرادی که می خواهند از این بسته استفاده کنند و شامل این شرایط می شوند در سامانه وزارت راه و شهرسازی ثبت نام می‌کنند و از طریق تاییدیه‌ای که دریافت می‌کنند به بانک معرفی شده و می توانند با مراجعه به بانک وام خود را دریافت کنند.

وی تصریح کرد: از روزهای آینده ودیعه مسکن مستاجران نهایی می شود و در اختیار مردم قرار خواهد گرفت. شیوه‌نامه ودیعه مسکن مستاجران با بانک مرکزی امضا شده است و از هفته آینده قابل استفاده است.  


برچسب ها:

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

14 + نوزده =

مطالب مرتبط
ایتا سروش بله تلگرام اینستاگرام
درباره ما

ایستار در لغت نامه ها ایستار را معانی بسیار است.اما آنچه که ما را وا داشت تا نام ایستار را برای حضور در عرصه فعالیت سیاسی بر گزینیم توجه به دو معنا بود اول نوع نگرش و طرز فکر و دوم ثبات قدم و استوار بودن. مجموعه ایستار ماحصل اجماعِ فکری گروهی از جوانان انقلابی است که در سالهای متمادی فعالیت خود در عرصه های سیاسی و اجتماعی و اقتصادی به باوری در چهار چوب ایستار رسیده اند. ایستار برای ما ایستادگی خردمندانه برای تحقق اصول است، اصولی که منبعث از وحی و عقل است . سعی ما بر این است که در دامگه حوادث با تکیه بر دین و دانش به خردمندانه ترین مسیر ممکن قدم بگذاریم

تمامی حقوق سایت برای تارنمای خبری ایستار محفوظ می باشد.