۰۲ مرداد ۱۳۹۹ - ۱۳:۰۹

لینک کوتاه: https://istarnews.ir?p=1680


۹۱ درصد متقاضیان در استان کرمان وام ازدواج دریافت کردند

مدیرکل ورزش و جوانان استان کرمان گفت: در سال گذشته ۹۱ درصد افراد متقاضی و تقریبا ۳۴ هزار نفر در استان کرمان وام ازدواج دریافت کردند.

به گزارش ایستار به نقل از تسنیم، میثم پاریزی ظهر امروز در ستاد ساماندهی امور جوانان استان کرمان که با حضور محمدجواد فدائی استاندار کرمان برگزار شد اظهار داشت: 21 دستگاه عضو ستاد ساماندهی امور جوانان استان کرمان هستند و در این ستاد مسئولیت مستقیم دارند.

وی با عنوان اینکه 135 سمن دارای اعتبارنامه در استان کرمان داریم که از وزارت ورزش و جوانان مجوز فعالیت دریافت کردند گفت: این سمن‌ها در حوزه‌های مختلف فرهنگی اجتماعی مذهبی فعالیت می‌کنند.

مدیرکل ورزش و جوانان استان کرمان با اشاره به اینکه در زمان شیوع ویروس کرونا در استان کرمان جوانان عضو سمن‌ها اقدامات موثری برای مقابله با این بیماری داشتند ادامه داد: بیش از 10 هزار بسته معیشتی بین آسیب‌دیدگان از ویروس کرونا توسط سمن‌های استان کرمان توزیع شد.

وی با اشاره به دیگر فعالیت‌های سمن‌ها در استان کرمان یادآور شد: در سیل جنوب استان نیز سامزمان‌های مردم‌ نهاد فعالیت‌های بسیار اثرگذاری داشتند که جای تقدیر دارد.

پاریزی با تبریک سالروز ازدواج حضرت علی(ع) و حضرت زهرا(ع) افزود: برای هفته ازدواج برنامه‌هایی در استان کرمان تدارک دیده شده که در طول هفته برگزار می‌شود و سمن‌ها مشارکت بسیار خوبی در این ارتباط داشته‌اند.

وی با بیان اینکه در استان کرمان  سامانه ملی “امید زندگی” راه‌اندازی شده است گفت: این سامانه به‌صورت اختصاصی در استان کرمان فعالیت می‌کند و در زمینه مشاوره برای مراجعه کنندگان برنامه دارد.

مدیرکل ورزش و جوانان استان کرمان با اشاره به اینکه تاخیر در ازدواج برای جامعه مشکلاتی ایجاد می‌کند و در نهایت تاخیر در فرزندآوری را به‌دنبال دارد افزود: شیوع ویروس کرونا باعث مشکلاتی در ازدواج شده است اما باید با فرهنگ‌سازی ازدواج آسان و ساده را در جامعه نهادینه کرد.

پاریزی گفت: در سال گذشته با حمایت بانک‌ها 91 درصد افراد متقاضی و تقریبا 34 هزار نفر در استان کرمان وام ازدواج دریافت کردند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

18 + پنج =