منو

۷۸ هزار میلیارد تومان منابع برای پروژه‌های اقتصاد مقاومتی استان کرمان نیاز است

رئیس سازمان مدیریت و برنامه‌ریزی استان کرمان گفت: ۳۶۴ پروژه‌ای اقتصاد مقاومتی استان کرمان به ۷۸ هزار میلیارد تومان منابع نیاز دارد.

۰۲ مرداد ۱۳۹۹

به گزارش ایستار به نقل از تسنیم، جعفر رودری صبح امروز در جمع خبرنگاران با اشاره به مهمترین اهداف و رویکردهای سازمان مدیریت و برنامه‌‌ریزی استان کرمان در سال 99 در راستای اقتصاد مقاومتی و تحقق جهش تولید در ارتباط با دیگر دستگاه‌ها، سازمان‌ها و نهادها در استان اظهار داشت: مسلئه مهم در ادبیات اقتصادی جهش تولید این است که از قبل از یکسری آمادگی‌ها، شرایط و امکانات برای جهش تولید وجود داشته باشد.

وی با بیان اینکه نامگذاری سال‌های قبل هم در راستای این بسترسازی و ایجاد زمینه در کشور بوده است عنوان کرد: در استان کرمان در سه سرفصل اصلی برای تحق این هدف مهم اقداماتی انجام می‌شود.

رئیس سازمان مدیریت و برنامه‌ریزی استان کرمان استفاده از ظرفیت‌های خالی در اقتصاد را نخستین سرفصل اقدمات انجام شده در استان در راستای جهش تولید دانست و افزود: همواره در تمام اقتصادها ممکن است چنین ظرفیت‌های استفاده نشده‌ای وجود داشته باشد که زودبازه‌ترین نوع سرمایه‌گذاری مربوط به این حوزه است.

وی با اشاره به اینکه در حال حاضر در استان کرمان 742 واحد نیمه فعال و راکد داریم گفت: آسیب‌شناسی و عارضه‌یابی این واحدها در حال انجام است تا با احصای مشکلات آنها بتوان زمینه‌ای فراهم کرد که این واحدها به مدار تولید برگردند.

رودری با عنوان اینکه در سال جاری فعال کردن 110 واحد نیمه فعال و راکد استان در حوزه صنایع و معادن را در برنامه داریم ادامه داد: در سرفصل دوم انجام یکسری طرح‌ها و پروژه‌ها را در داریم که بتواند اهداف تولید و سرمایه‌گذاری در استان را محقق کند.

وی با بیان اینکه این طرح‌ها و پروژه‌ها باید ویژگی‌هایی را داشته باشند که مهم‌ترین این ویژگی‌ها در اولویت بودن آنها به لحاظ سرمایه‌گذاری، اشتغال و غیره است.

رئیس سازمان مدیریت و برنامه‌ریزی استان کرمان با اشاره به اینکه این طرح‌ها باید طرح‌های کلیدی و پیشران باشند ادامه داد: اجرای این طرح‌ها باید باعث رونق اقتصادی در دیگر بخش‌ها شده و بخش‌های بیشتری در اقتصاد را پویا کند.

وی با اشاره به وجود 364 پروژه‌ای که به تصویب ستاد فرماندهی اقتصاد مقاومتی استان کرمان رسیده است گفت: از این تعداد 28 پروژه جزو پروژه‌های پیشران بوده که در سطح ملی پایش می‌شود.

رودری با بیان اینکه 24 پروژه جهش تولید نیز در استان داریم ادامه داد: در استان کرمان با استفاده از ظرفیت بنگاه‌های اقتصادی بزرگ استان یا همان معین‌های اقتصادی 135 پروژه در این بخش داریم.

وی با اشاره به اینکه برای اجرای این پروژه‌ها که بعضا ممکن است نیمه تمام بوده و یا اینکه امسال شروع شود به 78 هزار میلیارد تومان منابع نیاز است ادامه داد: همه این پروژه‌ها در نهایت تا چهار سال آینده به بهره‌برداری می‌رسند.

رئیس سازمان مدیریت و برنامه‌ریزی استان کرمان با بیان اینکه با اجرایی شدن این پروژه‌ها اهداف تولیدی خوبی در استان محقق شده و اشتغال خوبی را در استان ایجاد می‌شود افزود: 14 هزار میلیارد تومان از کل هدف سرمایه‌گذاری این طرح‌ها در سال جاری تامین شده و برای 10 هزار نفر شغل ایجاد می‌شود.

وی ادامه داد: برای کمک به سرمایه‌گذاری بخش خصوصی در استان نیز اقداماتی از جمله ایجاد نهادهای لازم، اصلاح قوانین و مقررات، فضای کسب و کار، تسهیل صدور مجوزها در قالب راه‌اندازی پنجراه واحد سرمایه‌گذاری، صادرات و بازاریابی و تامین مالی انجام شده است.

رودری با اشاره به اینکه در استان در پنجره واحد در حال تبدیل شدن به پنجره واحد الکترونیک است عنوان کرد: 17 استعلام در فرآیند صدور مجوز در استان کرمان داریم که در چند سال گذشته فرآیند صدور این مجوزها به حدود دو هفته کاهش پیدا کرده است.

وی با بیان اینکه همه مشکلات با قوانین و مقررات و با سیاست‌گذاری و برنامه‌ریزی برطرف نمی‌شود تصریح کرد: عوامل اجرایی پشت قضیه هم باید این نگاه را داشته باشند و برای سرمایه‌گذاری اهمیت قائل شوند.


برچسب ها:

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

یازده + چهار =

مطالب مرتبط
ایتا سروش بله تلگرام اینستاگرام
درباره ما

ایستار در لغت نامه ها ایستار را معانی بسیار است.اما آنچه که ما را وا داشت تا نام ایستار را برای حضور در عرصه فعالیت سیاسی بر گزینیم توجه به دو معنا بود اول نوع نگرش و طرز فکر و دوم ثبات قدم و استوار بودن. مجموعه ایستار ماحصل اجماعِ فکری گروهی از جوانان انقلابی است که در سالهای متمادی فعالیت خود در عرصه های سیاسی و اجتماعی و اقتصادی به باوری در چهار چوب ایستار رسیده اند. ایستار برای ما ایستادگی خردمندانه برای تحقق اصول است، اصولی که منبعث از وحی و عقل است . سعی ما بر این است که در دامگه حوادث با تکیه بر دین و دانش به خردمندانه ترین مسیر ممکن قدم بگذاریم

تمامی حقوق سایت برای تارنمای خبری ایستار محفوظ می باشد.