منو

استاندار کرمان: ۸۰ درصد تخت‌های بیمارستانی و ۹۵ درصد تخت‌های ICU استان کرمان اشغال است

استاندار کرمان با بیان اینکه استان کرمان در وضعیت قرمز کرونا قرار دارد گفت: ۸۰ درصد تخت‌های بیمارستانی و ۹۵ درصد تخت‌های ICU استان اشغال است.

۰۴ مرداد ۱۳۹۹

به گزارش ایستار به نقل ا ز تسنیم، محمدجواد فدائی عصر امروز در نشست مجمع نمایندگان استان کرمان با وی با بیان اینکه استان کرمان از ابتدای اسفندماه بواسطه شیوع ویروس کرونا در حالت آماده باش قرار دارد اظهار داشت: در ابتدای امر به‌دلیل کمبود امکانات با تعطیلی‌ها و محدودیت‌ها بیماری را کنترل کردیم.

وی با اشاره به اینکه امکان محدودیت و تعطیلی همیشگی وجود ندارد گفت: به‌همین دلیل بازگشایی‌ها در استان انجام شد اما بر رعایت پروتکل‌های بهداشتی تاکید داریم.

استاندار کرمان با بیان اینکه میزان مبتلایان به ویروس کرونا و فوتی‌های تاشی از ابتلا به این ویروس در استان کرمان بعد از بازگشایی‌ها افزایش پیدا کرده است افزود: نظارت بر اجرای پروتکل‌های بهداشتی در استان کرمان در دستور کار بوده و 21 گروه نظارت و بازرسی در استان تشکیل شده است.

وی با اشاره به اینکه این گروه‌ها با چک لیست‌هایی که دارند اقدام به نظارت و برخورد با متخلفین می‌کنند گفت: بیش از 59 هزار واحد صنفی در استان کرمان باید بازرسی شود که این کار توسط بیش از 800 بازرس انجام می‌شود.

فدائی با بیان اینکه تاکنون بیش از 25 هزار بازرسی در استان کرمان انجام شده که این بازرسی‌ها درصد رعایت پروتکل‌های بهداشتی را در استان افزایش داده است تصریح کرد: با تجمعات در باغ‌ها برای برگزاری مراسم عروسی برخورد می‌شود و مردم گزارش تجمعات را به پلیس اطلاع دهند.

وی با اشاره به اینکه در حال حاضر 771 نفر بیمار بستری در استان داریم که 351 نفر مبتلا قطعی به ویروس کرونا هستند گفت: 143 نفر در ای سی یو بستری و تحت مراقب ویژه هستند.

استاندار کرمان با بیان اینکه 80 درصد تخت‌های بیمارستانی استان کرمان اشغال شده است ادامه داد: استان کرمان در وضعیت قرمز قرار دارد و 95 درصد تخت‌های آی سی یو در استان اشغال شده است.

وی با اشاره به اینکه تاکنون 363 نفر فوتی کرونایی در استان کرمان داریم و که آمار فوتی‌های استان به ازای هر صد هزار نفر 11.5 درصد است گفت: جنوب استان کرمان نسبت به شمال استان وضعیت بدتری دارد.

فدائی با بیان اینکه هیچ شهرستان سفیدی در استان کرمان نداریم عنوان کرد: 14 شهرستان استان کرمان در وضعیت قرمز ابتلا به ویروس کرونا قرار دارند.

وی با اشاره به اینکه دستگاه های اجرایی استان کرمان به لحاظ اعتبارات جاری وضعیت نامناسبی دارند گفت: دستگاه‌های استان از ابتدای امسال با این مشکل روبه‌رو هستند.

ظرفیت بودجه اختصاصی کرونا در استان کرمان استفاده نشده است

شهباز حسن‌پور در این نشست اظهار داشت: مجمع نمایندگان استان کرمان ارتباط بسیار خوبی با کارگزاران نظام دارد.

وی با بیان اینکه وضعیت بودجه اختصاصی به کرونا در استان کرمان هنوز مشخص نیست گفت: از بودجه اختصاص کرونا در استان تاکنون استفاده نشده است و از این ظرفیت بودجه‌ای در استان باید استفاده شود.

رئیس مجمع نمایندگان استان کرمان با عنوان اینکه بیش از 80 درصد پول استان در بومی‌سازی از استان خارج می‌شود افزود: بعضی از عزل و نصب‌ها در استان با نمایندگان مردم استان در مجلس شورای اسلامی حداقل به‌عنوان یک مشاور هماهنگی انجام نمی‌شود.

وی با بیان اینکه نمایندگان ناظر بر شوراهای تخصصی استان کرمان به انتخاب خودشان تعیین شدند و در این شوراها حضور پیدا خواهند کرد گفت: کمبودهای استان کرمان در کالاها و مایحتاج عمومی مردم استان کرمان باید جبران شود چرا که معیشت مردم از هر موضوعی مهمتر است.


برچسب ها:

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

سیزده + سه =

مطالب مرتبط
ایتا سروش بله تلگرام اینستاگرام
درباره ما

ایستار در لغت نامه ها ایستار را معانی بسیار است.اما آنچه که ما را وا داشت تا نام ایستار را برای حضور در عرصه فعالیت سیاسی بر گزینیم توجه به دو معنا بود اول نوع نگرش و طرز فکر و دوم ثبات قدم و استوار بودن. مجموعه ایستار ماحصل اجماعِ فکری گروهی از جوانان انقلابی است که در سالهای متمادی فعالیت خود در عرصه های سیاسی و اجتماعی و اقتصادی به باوری در چهار چوب ایستار رسیده اند. ایستار برای ما ایستادگی خردمندانه برای تحقق اصول است، اصولی که منبعث از وحی و عقل است . سعی ما بر این است که در دامگه حوادث با تکیه بر دین و دانش به خردمندانه ترین مسیر ممکن قدم بگذاریم

تمامی حقوق سایت برای تارنمای خبری ایستار محفوظ می باشد.