۰۶ مرداد ۱۳۹۹ - ۱۶:۵۰

لینک کوتاه: https://istarnews.ir?p=1792


رئیس تعاون و رفاه اجتماعی رفسنجان عنوان کرد: پرداخت ۹٫۹ میلیارد ریال تسهیلات به مشاغل آسیب دیده از کرونا در رفسنجان

رئیس تعاون، کار و رفاه اجتماعی شهرستان رفسنجان از پرداخت ۹ میلیارد و ۹۰۰ میلیون ریال تسهیلات برای مشاغل آسیب‌دیده از کرونا در این شهرستان خبر داد.

به گزارش ایستار، محمود شریفی در جلسه کارگروه اشتغال شهرستان عنوان کرد: برای بیش از ۳ هزار و ۲۰۰ نفر در رفسنجان که دارای کد بیمه تأمین اجتماعی، کارگاه و کسب و کار هستند و در بحران کرونا آسیب دیده‌اند پیامک ارسال شده تا در سامانه‌ای که دولت برای پرداخت تسهیلات کرونایی اعلام کرده بود، ثبت‌نام کنند.

رئیس تعاون، کار و رفاه اجتماعی شهرستان رفسنجان اظهار داشت: ازاین تعداد ۸۳۵ نفر ثبت‌نام کردند و در مجموع مبلغ ۹ میلیارد و ۹۰۰ میلیون ریال با نرخ سود ۱۲ درصد به آنها پرداخت شد.

وی ادامه داد: از مهرماه و آبان ماه بازپرداخت این تسهیلات آغاز و به مدت ۲ سال خواهد بود.

شریفی بیان کرد: کارگاه‌هایی که تولید و اشتغال داشتند به ازای هر نفر ۱۵ میلیون تومان به کارفرما تعلق گرفت و به افرادی که مشاغل عادی دارند هم ۱۲ میلیون تومان، به رانندگان و تاکسی‌های بین شهری هم ۶ میلیون تومان تعلق گرفت.

وی به اشتغالزایی از طریق سامانه کارا اشاره کرد و تصریح کرد: امسال تعهدی مبنی بر اشتغالزایی برای ۲ هزار و ۵۸۵ نفر در سامانه کارا داریم که باید ثبت‌نام کنند و برای همین امر هم کارگروه اشتغال فعال شده است تا به موانع و مشکلات متقاضیان رسیدگی و منجر به اشتغالزایی شود.

شریفی خاطرنشان کرد: سال قبل برای یک هزار و۸۱۸ نفر که در سامانه کارا ثبت‌نام کرده بودند تعهد داشتیم اشتغال ایجاد کنیم.

وی یادآور شد: در مجموع در کل شهرستان رفسنجان در راستای اجرای طرح‌های اقتصاد مقاومتی از اسفند ماه سال گذشته تا کنون از ۴۷۲ طرح با تقاضای ۴۷۱ میلیارد و ۶۶ میلیون ریال ۳۴۱ طرح با مبلغ ۳۲۲ میلیارد و ۷۵۴ میلیون ریال اجرا شده است و برای ۵۱۰ نفر هم به طور مستقیم اشتغالزایی شده است.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

18 − دو =