منو

استان کرمان با کمبود خون در تمام گروه‌های خونی روبه‌رو است

مدیرکل انتقال خون استان کرمان گفت: کرمان از استان‌های پرمصرف در فرآورده‌های خونی است و در حال حاضر در تمام گروه‌های خونی با کمبود مواجه هستیم.

۰۸ مرداد ۱۳۹۹

به گزارش ایستار به نقل از تسنیم، روح‌الله میرزایی صبح امروز در جمع خبرنگاران با اشاره به نیاز استان کرمان به خون و فرآورده‌های خونی اظهار داشت: نیاز به خون همیشگی بوده و استان کرمان به دلایل متعددی یکی از استان‌های پرمصرف در فرآورده‌های خونی است.

وی با بیان اینکه خون و فرآورده‌‌های خونی نیاز حیاتی بسیاری از بیماران نظیر بیماران مبتلا به تالاسمی، هموفیلی، برخی انواع سرطان‌‌ها و افراد مجروح شده در تصادفات جاده‌‌ای است عنوان کرد: 8 درصد بیماران تالاسمی کشور در استان کرمان قرار دارند و 30 تا 40 درصد خون اهدایی در استان برای این بیماران مصرف می‌شود.

مدیرکل انتقال خون استان کرمان با اشاره به اینکه کشور و استان ما در بحران شیوع ویروس کرونا قرار دارد گفت: در این شرایط باید به این مسئله توجه داشت که بحران کرونا نباید باعث شود که نیازمندان به خون را فراموش کنیم.

وی با بیان اینکه در ماه‌های گذشته به دلیل شیوع ویروس کرونا با کاهش مراجعه‌کنندگان و در نتیجه با کمبود دخایر خونی در سطح استان کرمان روبه‌رو بودیم عنوان کرد: در حال حاضر در تمامی گروه‌های خونی به ویژه گروه‌های خونی O مثبت و منفی با کمبود نسبی خون مواجه هستیم که این کاهش مراجعه نیز صرفا بابت نگرانی از مبتلا شدن به ویروس کرونا در پایگاه های انتقال خون است.

میرزایی با اشاره به اینکه در حال حاضر دریافت خون از داوطلبان در تمام پایگاه‌های ثابت خون در سطح استان انجام می‌شود گفت: این تضمین را به همه مراجعه‌کنندگان می‌دهیم که تمامی پروتکل‌های بهداشتی در تمامی پایگاه‌های خون استان کرمان رعایت می‌شود و هیچ جای نگرانی در این زمینه وجود ندارد.

وی با بیان اینکه در 5 ماه گذشته، هیچ یک از همکاران اداره کل انتقال خون استان کرمان به ویروس کرونا مبتلا نشدند افزود: در پایگاه های انتقال خون تمامی پروتکل های بهداشتی برای گیرندگان خون رعایت می‌شود و هیچ جای نگرانی نه برای اهدا کنندگان و نه برای دریافت کنندگان برای انتقال ویروس از طریق خون وجود ندارد.

مدیرکل انتقال خون استان کرمان با اشاره به تاثیر مثبت پلاسمای خون بهبود یافتگان کرونا بر بهبودی سایر بیماران کرونا تصریح کرد: از بهبود یافتگان بیماری کرونا درخواست می‌‌کنم به شکرانه بهبودی خود  28 روز پس از بهبودی به مرکز انتقال خون استان مراجعه کرده و پلاسمای خون خود را اهدا کنند.


برچسب ها:

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دو + 11 =

مطالب مرتبط
ایتا سروش بله تلگرام اینستاگرام
درباره ما

ایستار در لغت نامه ها ایستار را معانی بسیار است.اما آنچه که ما را وا داشت تا نام ایستار را برای حضور در عرصه فعالیت سیاسی بر گزینیم توجه به دو معنا بود اول نوع نگرش و طرز فکر و دوم ثبات قدم و استوار بودن. مجموعه ایستار ماحصل اجماعِ فکری گروهی از جوانان انقلابی است که در سالهای متمادی فعالیت خود در عرصه های سیاسی و اجتماعی و اقتصادی به باوری در چهار چوب ایستار رسیده اند. ایستار برای ما ایستادگی خردمندانه برای تحقق اصول است، اصولی که منبعث از وحی و عقل است . سعی ما بر این است که در دامگه حوادث با تکیه بر دین و دانش به خردمندانه ترین مسیر ممکن قدم بگذاریم

تمامی حقوق سایت برای تارنمای خبری ایستار محفوظ می باشد.