منو

حذف بخاری نفتی از کلاس‌های درس استان کرمان به ۹۰ میلیارد تومان اعتبار نیاز دارد

مدیرکل نوسازی مدارس استان کرمان گفت: کرمان بیشترین کلاس درسی را دارد که با بخاری نفتی گرم می‌شوند و برای حذف آنها ۹۰ میلیارد تومان نیاز است.

۱۶ مرداد ۱۳۹۹

  به گزارش ایستار به نقل از تسنیم واعظی‌نژاد صبح امروز در نشست خبری اصحاب رسانه استان کرمان با موضوع پویش ملی آجر به آجر با تبریک عید سعید قربان و عید غدیر اظهار داشت: با توجه به سند بنیادین آموزش و پرورش بسته‌های تحولی زیادی از سوی وزیر در ابتدای سال ابلاغ شد که دو بسته آن مربوط به سازمان نوسازی، توسعه و تجهیز مدارس است.

وی با بیان اینکه یکی از این بسته‌ها طرح آجر به آجر است گفت: این طرح با هدف فرهنگ‌سازی برای مدرسه‌سازی در بین عموم مردم اجرا شده است.

بیشتر بخوانید

مدیرکل نوسازی، توسعه و تجهیز مدارس استان کرمان با اشاره به اینکه ممکن است تعداد زیادی از مردم علاقه‌مند مشارکت در امر مدرسه‌سازی باشند افزود: این طرح با این هدف مطرح شد تا هر کس به هر میزان که در توانش است در ساخت مدسه مشارکت داشته باشند حتی به اندازه یک آجر.

وی با بیان اینکه سامانه مهر مدرسه به این منظور راه‌اندازی شده و عموم مردم می‌توانند به هر اندازه که دوست داشته باشند در این طرح مشارکت کرده و کمک خود را ردیابی کنند گفت: همزمان با عید غدیر از این سامتنه به طور رسمی رونمایی می‌شود.

واعظی‌نژاد با اشاره به اینکه استان کرمان در طرح آجر به آجر جزو هفت استان پایلوت اجرای طرح در کشور است افزود: مشارکت خیران استان کرمان در امر مدرسه‌سازی روند رو به رشد خوبی در سال‌های گذشته داشته است.

وی از مشارکت 22 میلیاردی خیران در سال 96 و 32 میلیارد در سال 97  خبر داد و گفت: این کمک‌ها در سال گذشته به 97 میلیارد تومان رسیده و در سال جاری و تا به 75 میلیارد تومان مشارکت خیران مدرسه‌سازدر استان کرمان است.

مدیرکل نوسازی، توسعه و تجهیز مدارس استان کرمان افزود: این مبلغ بدون احتساب کمک‌های مردمی در طرح آجر به آجر و تفاهمنامه اتاق بازرگانی در ساخت مدرسه است.

وی با بیان اینکه سرانه فضای آموزشی استان کرمان در استان کرمان 3.9 مترمربع از متوسط کشوری پایین‌تر است گفت: در 11 منطقه آموزشی استان کرمان سرانه آموزش آنها از متوسط استانی بسیار پایین‌تر است که این مناطق در جنوب و شرق استان و شهر کرمان هستند.

واعظی‌نژاد با اشاره به وجود 4 هزار کلاس درسی در استان کرمان به وسیله بخاری‌های نفتی گرم می‌شوند که استان کرمان بیشترین آمار این حوزه را در کشور دارد گفت: در برنامه داریم تا این کلاس‌ها تا پایان سال به سیستم گرمایشی جدید مجهز شوند اما با توجه به اینکه اعتبارات امسال دیر ابلاغ شد مقداری از برنامه زمانبندی عقب هستیم و به حدود 90 میلیارد تومان اعتبار برای حذف تمامی بخاری‌های نفتی از کلاس‌های درس استان کرمان نیاز است.


برچسب ها:

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

20 − 5 =

مطالب مرتبط
ایتا سروش بله تلگرام اینستاگرام
درباره ما

ایستار در لغت نامه ها ایستار را معانی بسیار است.اما آنچه که ما را وا داشت تا نام ایستار را برای حضور در عرصه فعالیت سیاسی بر گزینیم توجه به دو معنا بود اول نوع نگرش و طرز فکر و دوم ثبات قدم و استوار بودن. مجموعه ایستار ماحصل اجماعِ فکری گروهی از جوانان انقلابی است که در سالهای متمادی فعالیت خود در عرصه های سیاسی و اجتماعی و اقتصادی به باوری در چهار چوب ایستار رسیده اند. ایستار برای ما ایستادگی خردمندانه برای تحقق اصول است، اصولی که منبعث از وحی و عقل است . سعی ما بر این است که در دامگه حوادث با تکیه بر دین و دانش به خردمندانه ترین مسیر ممکن قدم بگذاریم

تمامی حقوق سایت برای تارنمای خبری ایستار محفوظ می باشد.