۱۹ مرداد ۱۳۹۹ - ۰۹:۳۰

لینک کوتاه: https://istarnews.ir?p=2074


اهدای زندگی به ۳ بیمار نیازمند توسط جوان رفسنجانی

جوان ۳۶ ساله رفسنجانی به نام مسلم حمید پور عرب بدویی در روز تولدش به ۳ بیمار نیازمند زندگی بخشید.

به گزارش ایستار به نقل از روابط عمومی بیمارستان حضرت علی بن ابیطالب (ع )، مسئول هماهنگ کننده اهدای عضو دانشگاه علوم پزشکی رفسنجان خبر داد :جوان ۳۶ ساله رفسنجانی به نام مسلم حمید پور عرب بدویی در روز تولدش به ۳ بیمار نیازمند زندگی اهدا می بخشد.
زهرا عظیمی ادامه داد:اهدا کننده که به دلیل تصادف در شب سیزدهم مرداد دچار مرگ مغزی وبه این مرکز انتقال داده شده ودر بخش آی سی یو ۱بستری بود؛ قلب ،کبد و دوکلیه اش اهدا می شود.
وی توضیح داد:بیمارستان حضرت علی بن ابیطالب (ع) امروز میزبان دومین تیم برداشت اعضا از تهران و کرمان در سال جدید خواهد بود که گیرنده قلب
پسرجوان ۱۸ساله ای است که در بیمارستان مسیح دانشوری تهران همزمان با این جوان نیکو کار برای گرفتن قلب و یک کلیه اماده عمل می شود ؛همچنین کبد به کرمان و یک کلیه هم به شیراز انتقال داده خواهد شد .
عظیمی تصریح کرد :تا کنون در رفسنجان ۱۰ اهدای قلب صورت گرفته که چهار مورد با اورژانس هوایی در این بیمارستان انجام شده است .
وی با اشاره به زحمت های همکارانش در بخش اورژانس و آی. سی .یو ۱ بیمارستان حضرت علی بن ابیطالب (ع)تا کید کرد :عمل های برداشت اعضا با تیم جراحی اتاق عمل همین بیمارستان و با حضورجراح قلب از تهران ، جراح کبد و کلیه از کرمان انجام می شود.
عظیمی توضیح داد: امزوز روز تولد این جوان نیکوکار است که به سه بیمار نیازمند زندگی می بخشد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

18 − 4 =