۲۳ مرداد ۱۳۹۹ - ۱۱:۰۲

لینک کوتاه: https://istarnews.ir?p=2175


فرماندار رفسنجان: برپایی مراسم عزاداری خانگی ایام محرم در رفسنجان ممنوع است

رئیس ستاد کرونای شهرستان رفسنجان با بیان اینکه برگزاری مراسم های عزاداری خانگی توسط مداحان خانم و آقا در منازل در رفسنجان ممنوع می باشد، تصریح کرد: پیشنهاد شد که در ایام محرم، مراسم عزاداری به صورت کلیپ های صوتی و تصویری(بدون برپایی موکب) در سطح شهر پخش شود.

به گزارش ایستار ،رئیس ستاد کرونای شهرستان رفسنجان با بیان اینکه برگزاری مراسم های عزاداری خانگی توسط مداحان خانم و آقا در منازل در رفسنجان ممنوع می باشد، تصریح کرد: پیشنهاد شد که در ایام محرم، مراسم عزاداری به صورت کلیپ های صوتی و تصویری(بدون برپایی موکب) در سطح شهر پخش شود.

مجید فصیحی هرندی در تشریح مصوبات چهل و سومین جلسه ستاد واکنش سریع مقابله با ویروس کرونا شهرستان رفسنجان اظهار کرد: در این جلسه مقرر گردید هیات های مذهبی که قصد برگزاری مراسم عزاداری ویژه محرم و صفر را دارند درخواست خود را با برنامه زمانبندی جهت اجرای نظارت و دریافت تاییدیه به اداره تبلیغات تحویل دهند.

فرماندار رفسنجان ادامه داد: توزیع هرگونه مواد غذایی و نذورات توسط هیاتها و اماکن مذهبی و همچنین برپایی هرگونه موکب و ایستگاه جهت عزاداری ممنوع است.

وی افزود: نصب هرگونه تبلیغات در سطح شهر، صرفا پس از دریافت مجوز و تاییدیه از معاونت بهداشتی و ستاد کرونا امکانپذیر می باشد.

رئیس ستاد کرونای شهرستان رفسنجان با بیان اینکه برگزاری مراسم های عزاداری خانگی توسط مداحان خانم و آقا در منازل در رفسنجان ممنوع می باشد، تصریح کرد: پیشنهاد شد که در ایام محرم، مراسم عزاداری به صورت کلیپ های صوتی و تصویری(بدون برپایی موکب و ایستگاه) در سطح شهر پخش شود.

فصیحی هرندی عنوان کرد: پیشنهاد شد جلسه ای با حضور هیات مذهبی متقاضی برگزاری مراسم عزاداری محرم، با نهادهای مربوطه جهت هم اندیشی و تصمیم گیری در خصوص نحوه برگزاری مراسمات بر اساس پروتکل های بهداشتی توسط فرمانداری برگزار شود.

رئیس ستاد کرونای شهرستان رفسنجان خاطرنشان کرد: با درخواست اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی شهرستان جهت پخش مراسم عزاداری از طریق تلویزیون های بزرگ شهری بر اساس ضوابط اعلامی و با رعایت پروتکل ها مورد تایید قرار گرفت.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

2 × دو =