۲۷ مرداد ۱۳۹۹ - ۱۸:۴۶

لینک کوتاه: https://istarnews.ir?p=2282


سفر راهیان نور از 10 استان کشور به کرمان/موزه شهید سلیمانی ساخته می‌شود

فرمانده سپاه ثارالله استان کرمان گفت: با پیگیری های انجام شده، راهیان نور حاج قاسم را ثبت ملی کرده‌ایم اما به دلیل اینکه در حال حاضر هنوز امکانات و زیرساخت‌های لازم در استان به اندازه کافی فراهم نیست در گام اول طی یک‌سال ۱۰ استان همجوار برای راهیان نور به کرمان سفر می‌کنند.

به گزارش ایستاربه نقل فارس ، سردار حسین معروفی ظهر امروز در ستاد هماهنگی مکتب شهید حاج قاسم سلیمانی اظهار داست: نمی‌گذاریم مکتب شهید حاج قاسم سلیمانی در خاطره تعریف شود و شهید حاج قاسم را نه در دفاع مقدس و نه در جبهه مقاومت محدود نمی‌کنیم.

فرمانده سپاه ثارالله استان کرمان عنوان کرد: این مکتب  را باید دست‌یافتنی قلمداد کنیم نه دست نیافتنی و مکتب شهید سلیمانی ذیل مکتب امامین انقلاب است زیرا شهید سلیمانی پرورش یافته این مکتب است.

وی با بیان اینکه مکتب و راه حاج قاسم متعلق به نظام و همه ملت ایران است و این مکتب نگاه سیاسی، قومیتی و مذهبی ندارد، گفت: برای این مکتب یک شورای سیاست‌گذاری، دبیر و هیئت اندیشه‌ورزی و ۱۴ کار گروه تعریف شده است.

معروفی با اشاره به اینکه بر نامه‌های بلند مدت، کوتاه مدت و میان مدت برای این مکتب تعریف شده است، افزود در اولویت کار فرهنگی در این ساختار پنج مولفه تعریف شد ابتدا نماسازی یا فضاسازی،  فرهنگ‌سازی، گفتمان‌سازی، شبکه‌سازی و پنجم تبدیل به جریان انقلابی و مومنانه است که می‌تواند  مصونیت برای کشور و ملت بزرگمان ایجاد کند.

فرمانده سپاه ثارالله استان کرمان ابراز داشت: با پیگیری های انجام شده، راهیان نور حاج قاسم را ثبت ملی کرده‌ایم اما به دلیل اینکه در حال حاضر هنوز امکانات و زیرساخت‌های لازم در استان به اندازه کافی فراهم نیست در گام اول طی یک‌سال ۱۰ استان همجوار برای راهیان نور به کرمان سفر می‌کنند.

معروفی بیان کرد: برای حضور هزار نفر در روز، زیرساخت فراهم کرده‌ایم و به همین دلیل برای سه سال با اداره کل آموزش و پرورش و دانشگاه آزاد اسلامی کرمان تفاهم‌نامه نوشته و آماده پذیرای هزار نفر کاروان راهیان نور دانش‌آموزی و دانشجویی هستیم.

وی با بیان اینکه تالار بزرگ موزه دفاع مقدس کرمان به تالار شهید حاج قاسم سلیمانی تعییر نام‌ پیدا می‌کند، بیان داشت: موزه شهید سلیمانی ساخته می‌شود و همچنین لشکر پیشکسوتان شهید سلیمانی راه‌اندازی و حدود ۴ هزار نفر  پسشکسوت دفاع مقدس عضو این لشکر هستند.

معروفی با بیان اینکه پبشنهاد داده‌ایم میدان بسیج شهر کرمان به میدان جهانی شهید سلیمانی تغییر کند و  از میدان بسیج تا میدان عاشور دالان مکتب حاج قاسم شود و همچنین نماسازی در میدان آزادی انجام شود، افزود: نماسازی در سراسر استان ایجاد می‌شود.

فرمانده سپاه ثارالله استان کرمان با اشاره به اینکه مراسم سالگرد حاج‌قاسم را به سمت مردمی شدن باید  سوق دهیم و در نخستین سالگرد شهادت ایشان ۱۰ روز برنامه داریم، گفت: علاوه بر شهر کرمان برنامه ویژه برای شهر رابر برنامه‌ریزی شده و باید چهره این شهر تغییر کند.

خاطره‌های فراوان حاج قاسم در سینه همرزمان و دوستانش مکتوب شود

حجت‌الاسلام حسن علیدادی‌سلیمانی نماینده ولی فقیه در استان کرمان اظهار داشت: مطالبه جدی مردم  در مورد سردار سلیمانی بعد از شهادت ایشان، شناساندن آن به نسل‌های آتی و آنچه در مکتب سلیمانی باید رقم بخورد، است، استان کرمان بخش قابل توجهی از مکتب سلیمانی را در خود جای داده است.

وی عنوان کرد: در کنار جبهه گسترده مقاومت توقع این است که مسئولان فرهنگی، اجرایی و ارشد استان تدبیری در این زمینه داشته باشند.

امام جمعه کرمان بیان داشت: مکتب سلیمانی فقط مخصوص کرمان نیست و اگر این اتفاقی که امروز رقم می‌خورد با کمی تاخیر است به دلیل هماهنگی‌ها و برنامه‌ریزی‌هایی بود که باید در سطح کشور انجام می‌شد.

علیدادی‌سلیمانی گفت: در سطح ملی بنیاد سلیمانی شکل گرفته و ماموریت‌هایی در خصوص این مکتب دارد و فعال است و باید در استان در این زمینه کارهایی انجام شود آنچه که امروز در این جلسه  عملیاتی می‌شود، نقشه راه مکتب شهید سلیمانی است.

وی بیان داشت: بخشی از گفته‌ها و مطالب سردار سلیمانی به صورت کتبی در وصیت‌نامه‌، نامه‌ها و … وجود دارد اما خاطره‌های فراوانی در سینه‌های دوستان، همرزمان و اطرافیان سردار شهید سلیمانی وجود دارد که نوشته نشده‌اند و باید اینها به صورت مکتوب درآیند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

2 × 4 =