۱۲ شهریور ۱۳۹۹ - ۱۲:۳۷

لینک کوتاه: https://istarnews.ir?p=2398


قانون تعهدات ارزی صادرات پسته به ضرر کشاورزان است

فرماندار رفسنجان گفت: اگر در خصوص تعهد ارزی نتوانیم اقدامی انجام دهیم دیر می‌شود و به درد شهرستان رفسنجان نمی‌خورد و صادرکنندگان به ویژه صادرکنندگان پسته متضرر می‌شوند.

به گزارش ایستار، مجید فصیحی‌هرندی در جلسه بررسی مشکلات صنعتگران اظهار داشت: کارهای خوبی که برای رونق صنعت در حال انجام است باید تقویت شود و جاهایی که ضعیف عمل شده باید اصلاح شود.

فرماندار رفسنجان بیان داشت: بعضی جاهایی که کارها پیش نمی‌رود مربوط به قوانین و بخشنامه‌هاست که بخشنامه‌ها قابل بررسی‌ست که دیوان عدالت اداری می‌تواند نسبت به اصلاح آن ورود کند. قوانین هم اگرچه کارآمد هستند اما در شرایط فعلی به‌طور مثال قوانین برای صادرات و واردات کارآمد نیستند.

وی ادامه داد: اگر در خصوص تعهد ارزی نتوانیم اقدامی انجام دهیم دیر می‌شود و به درد شهرستان رفسنجان نمی‌خورد و صادرکنندگان به ویژه صادرکنندگان پسته متضرر می‌شوند.

فصیحی‌هرندی اصریح کرد: مشکلات موردی صنعتگران رفسنجان را با دعوت از ادارات می‌توانیم طی برگزاری جلساتی برطرف کنیم.

وی افزود: پنجره واحد مصوباتش باید به لحاظ قانونی قابل اجرا باشد که در استان برگزار می‌شود اما در شهرستان می‌توانیم دور یک میز بنشینیم و طرح‌هایی که مطرح می‌شود را بررسی و کارشناسی ‌کنیم تا به نتیجه برسیم که در این راستا گام اول را برداشتیم.

فرماندار رفسنجان با اشاره به ورود نیروهای جویای کار تصریح کرد: آموزش افراد امری مهم بوده که نیروهایی که سر کار می‌روند بتوانند کارآمد باشند.

وی متذکر شد: اگر می‌خواهیم شهرمان پیشرفت کند و شهر خوبی داشته باشیم کسانی که توانمندی دارند به ما کمک کنند پیشنهادات خود را مطرح کنند که از آن برای توسعه و آبادانی شهرستان استفاده شود و اتفاقات خوبی رقم بخورد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

پنج × پنج =