منو

زنگ مهر و ایثار در جوار مرقد شهید سلیمانی نواخته شد

زنگ مهر و ایثار و شهادت با حضور رییس سازمان بسیج مستضعفان، معاون وزیر آموزش و پرورش، استاندار کرمان، نماینده ولی فقیه در استان و امام جمعه کرمان و جمعی از فرماندهان و مسئولان استانی، در جوار مرقد شهید سلیمانی نواخته شد.

۱۵ شهریور ۱۳۹۹

به گزارش ایستار به نقل از ایسنا،رضوان حکیم زاده معاون ابتدایی وزارت آموزش وپرورش  صبح امروز ۱۵ شهریورماه در مراسم آغاز سال تحصیلی جدید و نواختن زنگ مهر “ایثار و شهادت” در گلزار شهدای کرمان اظهار کرد: شهادت سردار حاج قاسم سلیمانی به هه ما نشان داد یک انسان چقدر می تواند بزرگ و فراتر از ظرف های زمان و مکان در قلب همه مردم حاضر شود و مَثل اعلای عزت بخشیدن از سوی خداوند در تشییع باشکوه این شهید جلوه گر شد.

وی افزود: با شهید سلیمانی عهد می بندیم که بیش از ۸ میلیون دانش آموز دبستانی و یک میلیون و ۲۰۰ هزار نوآموز را به گونه ای تربیت کنیم که قدم در جای پای این شهید بزرگ بگذارند و قصه شجاعت، ایمان و دینداری شهید سلیمانی را برای این دانش آموزان می گوییم تا همه مثل ایشان سرباز وطن باشند.

“غلامرضا سلیمانی”رییس سازمان بسیج مستضعفین در مراسم نواختن زنگ مهر “ایثار و شهادت” در گلزار شهدای کرمان اظهار کرد: خداوند شهادت را به سردارِ سر به دار توحیدی اش عنایت فرمود تا مقام این انسان بزرگ و بی نظیر جاودانه بشود.

وی با اشار به اینکه به فرموده مقام معظم رهبری “شهید حاج قاسم سلیمانی یک مکتب و مدرسه درس آموز بود” افزود: در آغاز گام دوم انقلاب و در راستای تحقق بیانیه گام دوم سیدالشهدای جبهه مقاومت فاتحه الکتاب این گام محسوب می شود و اولین و مهم ترین عرصه، عرصه علم و دانش و شهادت است.

سلیمانی تصریح کرد: شهادت حاج قاسم سلیمانی در خارج از مرزهای ایران اسلامی اتفاق افتاد و به این معنی است که مبارزه و جهاد و دفاع این شهید امنیتی برای ایران اسلامی به ارمغان آورد که دشمنان هیچ گاه در طول سال های حضور این شهید در جبهه ها مقاومت که سکان فرماندهی و عَلَم جهاد و دفاع را در دست داشت نتوانسته و نمی توانستند به امنیت ملت ایران خدشه ای وارد کنند.

وی بیان کرد: کما اینکه بارها قصد شومی داشتند این شهید را در داخل کشور به شهادت برسانند اما همان امنیت به ارمغان آمده از جهاد و دفاع شهید سلیمانی مانع عملیاتی شدن آن نیت شوم می شد.

رییس سازمان بسیج مستضعفین گفت: امروز امنیت پایداری در کشور ما از قبل جهاد و دفاع شهید سلیمانی به ارمغان آمده تا دانش آموزان ما سال تحصیلی جدید را که یک نیمسال آن در قرن جدید و در آغازین سال های گام دوم انقلاب است، با طیب خاطر و با آرامش و امنیت در سنگر علم و دانش به برداشتن گام های بلند و راهبردی برای ساختن ایران اسلامی آینده بپردازند؛ ایران اسلامی که خواهد توانست یک الگوی برتر و سازنده در جهان اسلام و در دنیای امروزی قلمداد شود.

وی اظهار کرد: دفاع و جهاد حاج قاسم سلیمانی دستاوردهای بسیار بزرگ و یک فهرست بلند و مطوّلی از دستاوردها را برای انقلاب اسلامی، ملت ایران، جهان اسلام و بشریت به دنبال داشته و همه بشریت از دستاوردهای این جهاد و دفاع بهره مند شدند.

سلیمانی اظهار کرد: حقیقتا شهید حاج قاسم سلیمانی یک مصلح جهانی بود و برای اینکه اصحاب جهل و تاریکی و دست پروردگان نظام سلطه امنیت ملت ها را خدشه دار نکرده، آسایش خانواده را به هم نزنند و کلاس های درس را به هم نریزند؛ همه تلاش و توان خود را در قالب یک تفکر راهبردی و تحت مدیریت الهی ولایت فقیه به میدان آورد و در کنار سایر رزمندگانی که با او همراه بودند، امنیتی را رقم زدند که امروز شاهد هستیم کشور عراق ثبات پیدا کرده است.

رییس سازمان بسیج مستضعفین گفت: عراق، سوریه و لبنان امن شد و امروز شاهد هستیم نظام سلطه در اتاق های توطئه و طرح ریزی خود هر زمان می نشینند، برآوردهای پیش روی آنها این است که ایران اسلامی چه نقشه ای برای ما دارد و انقلاب اسلامی چه طرحی برای در هم ریختن برنامه های ما دارد و این دستاورد بزرگ و راهبردی است که شهید سلیمانی برای ملت های دنیا و جهان اسلام و ملت ایران خلق کرد و آفرید.

وی اظهار کرد: همانطور که در دفاع مقدس دانش آموزان ما به عنوان افسران میدان نبرد وارد عرصه های مختلف شده و نقش آفرینی کرده و ملت ایران ۳۶ هزار شهید دانش آموز و هزاران شهید فرهنگی و آموزگار تقدیم کرد تا در راهی که برای صلح و سعادت برگزیده است، در مقابل توطئه ها و حملات هجمه های نظام سلطه با اقتدار و عظمت به جلو برود و زمینه ساز ظهور ولی عصر(عج) باشد.

سلیمانی بیان کرد: در گام دوم انقلاب و تحقق بیانیه گام دوم دانش آموزان و معلمان در تسخیر قله های علم و دانش لحظه ای از تلاش و مجاهدت فروگذار نخواهند کرد.

وی اظهار کرد: امروز تداوم راه شهدای دانش آموز و دانش آموختگان مکتب حاج قاسم علم آموزی و دانش آموزی است. در حالی که کشور درگیر ویروس کرونا است، با تدبیر مسئولان قرار است با دقت همه پروتکل های بهداشتی رعایت شود.

رییسسازمان بسیج مستضعفین افزود: در ۴۱ سال گذشته موفقیت های ملت ایران ستودنی، افتخارآمیز و با عظمت است و قطعا این پیروزی ها به طور چشمگیرتر در گام دوم انقلاب تداوم پیدا خواهد کرد.


برچسب ها:

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

3 × 4 =

مطالب مرتبط
ایتا سروش بله تلگرام اینستاگرام
درباره ما

ایستار در لغت نامه ها ایستار را معانی بسیار است.اما آنچه که ما را وا داشت تا نام ایستار را برای حضور در عرصه فعالیت سیاسی بر گزینیم توجه به دو معنا بود اول نوع نگرش و طرز فکر و دوم ثبات قدم و استوار بودن. مجموعه ایستار ماحصل اجماعِ فکری گروهی از جوانان انقلابی است که در سالهای متمادی فعالیت خود در عرصه های سیاسی و اجتماعی و اقتصادی به باوری در چهار چوب ایستار رسیده اند. ایستار برای ما ایستادگی خردمندانه برای تحقق اصول است، اصولی که منبعث از وحی و عقل است . سعی ما بر این است که در دامگه حوادث با تکیه بر دین و دانش به خردمندانه ترین مسیر ممکن قدم بگذاریم

تمامی حقوق سایت برای تارنمای خبری ایستار محفوظ می باشد.